Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день пам'ятників і історичних місць - свято 18 квітня

Міжнародний день пам'ятників і історичних місць

Відзначається: щороку 18 Квітня

Щорічно 18 квітня (починаючи з 1984 року) в світі відзначають Міжнародний день пам'ятників і історичних місць або День всесвітньої спадщини. Історія створення свята така. 18 квітня 1982 року Міжнародна рада з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС) на симпозіумі в Тунісі внесла пропозицію про проведення глобального «Міжнародного дня пам'яток та історичних місць». Організація ІКОМОС була заснована після того, як з'явилася потреба в захисті цінних історичних місць. До складу цієї організації входять архітектори, інженери, географи, інженери-будівельники, художники і археологи. З моменту свого створення ІКОМОС виросла і на сьогоднішній день налічує майже 10 000 членів з більш ніж 150 країн світу.

Мета створення Дня всесвітньої спадщини - відзначити різноманітність культурної спадщини в усьому світі, а також підвищити обізнаність про її актуальність, ступень уразливості і її збереженню для майбутніх поколінь. Слідом за цим Генеральна конференція ЮНЕСКО в листопаді 1983 року на 22-й сесії прийняла резолюцію, в якій державам-членам рекомендувалося вивчити можливість проголошення «Міжнародного дня пам'яток та історичних місць».

Щороку для проведення свята ІКОМОС придумує тему дня. Національні комітети ІКОМОС можуть пропонувати теми, які мають відношення до їх країн. Наприклад, деякі з тем в останні роки: «Сільські пейзажі» і «Спільні культури, спільна спадщина, спільна відповідальність».

Для тих, хто не знає, об'єкт спадщини - це місце, що має культурне значення. Він зберігає спадщину нематеріальних атрибутів і фізичних артефактів суспільства або групи, успадковане від попередніх поколінь.

У цей день проводиться безліч різноманітних заходів, які організовуються Міжнародним та Національними комітетами ІКОМОС, а також іншими організаціями:

  • відвідуються пам'ятники і різні об'єкти культурної спадщини;
  • відвідуються місця і пам'ятники, де проводиться реставрація;
  • вручаються нагороди або призи людям і організаціям, які внесли істотний внесок у збереження або популяризацію культурної спадщини;
  • проводяться конференції, лекції, інтерв'ю, круглі столи;
  • розвішуються різні банери дня в громадських місцях;
  • інформація про проведення дня публікується в газетах та інших засобах масової інформації.

Вам ми сьогодні пропонуємо теж заглянути в Інтернет, щоб дізнатися, чи проводяться в вашому районі будь-які заходи на честь Дня всесвітньої спадщини. Повірте, ви неодмінно виявите безліч заходів, спрямованих на підвищення обізнаності про збереження важливих будівель і пам'ятників. Постарайтеся відвідати їх, не пошкодуєте!

Коли відзначають "Міжнародний день пам'ятників і історичних місць"?

РікДатаДень
202418 КвітняЧетвер
202518 КвітняП'ятниця
202618 КвітняСубота
202718 КвітняНеділя
202818 КвітняВівторок
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 18 квітня