Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день книг і авторського права - свято 23 квітня

Всесвітній день книг і авторського права

Відзначається: щороку 23 Квітня

У всьому світі 23 квітня, починаючи з 1996 року, щорічно відзначають Всесвітній день книг і авторського права. Ініціатором проведення цього свята є Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, рішення було прийнято на щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року. Дата - 23 квітень обрана не випадково. Саме цей день квітня є датою смерті великих людей: письменника Вільяма Шекспіра, відомого іспанського літописця Інки Гарсіласо де ла Вега, а також видатного іспанського письменника Мігеля де Сервантеса. Щоб вшанувати їх пам'ять і вибрали саме цю дату.

Читання книг безумовно розширює кругозір людини, робить її розумнішою, відмінно позначається на пам'яті, а також сприяє збагаченню її внутрішнього світу. Також читання книг збільшує словниковий запас людини (це найбільш очевидно у дітей), сприяє виробленню більш чіткого мислення, за рахунок цього ми більш ясно формулюємо і висловлюємо свої думки. Під час читання серйозних творів, ми постійно замислюємося над тим, яку ж думку хотів висловити автор. При цьому наші мозкові звивини ворушаться швидше і, що дуже корисно, розвивається наше логічне мислення, поліпшується спостережливість і стає гостріше наш розум.

Варто відзначити, що діти, які регулярно читають для задоволення, мають більш високі бали на тестах, успішно розширюють свої загальні знання і краще розуміють інші культури, ніж їх однолітки, які не виділяють час для читання, а в основному зайняті своїми телефонами або планшетами.

Книги мають величезний вплив на наш духовний розвиток і на наші моральні орієнтири. Іноді, прочитавши той чи інший класичний твір, люди починають змінюватися в кращий бік. Ще цікавий факт про читання. Вчені довели, що читання допомагає людському організму довше залишатися молодим. По-перше, люди похилого віку, які багато читають, здатні переводити слова в уявні форми і образи, а це позитивно позначається на когнітивних функціях. По-друге, читання дуже допомагає концентруватися. Можна з упевненістю сказати, що читання книг є універсальним способом, який зберігає живий розум навіть в старості.

Уявіть, що у вас пригнічений настрій, вас щось турбує, відвідують всякі похмурі думки. Що може підняти настрій і розвіяти ваш смуток-печаль (нехай навіть на якийсь час)? Звичайно ж - читання якогось гумористичного твору. І це - незаперечний факт! Дослідження показують, що читання заради задоволення може знизити рівень кортизолу, який більшості з нас більш відомий, як гормон стресу.

Хотілося б зауважити, що читання всього 20 хвилин в день означає читання 1 800 000 слів на рік.

В цей день у багатьох країнах світу проходять різні культурно-розважальні заходи, присвячені Міжнародному дню книги і авторського права - це книжкові ярмарки і виставки, конкурси на знання письменників в школах і коледжах, публічні читання творів світових класиків літератури, семінари, конференції, поширення закладок, оголошення переможців літературних конкурсів. Також проходять заходи, які сприяють розумінню законів про авторські права і захисту інтелектуальної власності авторів. На сьогоднішній день захист прав авторів є нагальною проблемою сучасності.

Вітаємо всіх зі святом і бажаємо отримувати задоволення від читання книг не тільки у Всесвітній день книги - 23 квітня, а й цілий рік. Святкуйте цей день з нами! 

Коли відзначають "Всесвітній день книг і авторського права"?

РікДатаДень
202423 КвітняВівторок
202523 КвітняСереда
202623 КвітняЧетвер
202723 КвітняП'ятниця
202823 КвітняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 23 квітня