Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день корінних народів світу - свято 9 серпня

Міжнародний день корінних народів світу

Відзначається: щороку 9 Серпня

Чергове свято Організації Об'єднаних Націй відзначають у всьому світі 9 серпня - це Міжнародний день корінних народів світу (International Day of the World`s Indigenous Peoples). Вперше цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1994 році і з тих пір відзначається щороку. Метою цього офіційного заходу ООН є зосередження уваги на діях на захист прав корінних народів світу і на підтримку поліпшення їхнього економічного становища, а також у подальшому зміцненні міжнародного співробітництва в рішенні проблем, що стоять перед корінними народами.

На сьогоднішній день близько 90 сучасних країн можуть говорити про те, що на їх території є представники корінних народів. Для загальної чисельності населення планети - це всього 5%. Проте, представники корінних народів світу є носіями понад 5000 унікальних культур і традицій, успадкованих від предків.

За визначенням, корінні народи - це групи, які історично пов'язані з певною територією. У сучасному світі їм дуже складно зберігати свою самобутність, особливий соціально-економічний і культурний уклад.

Варто зазначити, що корінні народи відносяться до категорії найбільш уразливих і нужденних груп населення планети. Протягом багатьох років вони ведуть боротьбу за визнання прав на збереження своєї самобутності, мови і традицій, а також прав на території і природні ресурси. У багатьох країнах корінне населення піддається експлуатації і гнобленню з боку домінуючих етнічних груп. Щорічно святкові заходи, які проводяться в Міжнародний день корінних народів світу присвячені певній темі.

У Міжнародний день корінних народів світу урядам держав та міжнародним організаціям, а також групам корінних народів пропонується організувати заходи, які будуть спрямовані на те, щоб підкреслити важливість прав корінних народів у всьому світі. Це можуть бути освітні форуми та семінари, спрямовані на інформування кращого розуміння корінних народів, а також народні гуляння з концертами, акціями, солодощами та подарунками, салюти і феєрверки, виступи артистів корінних народів.

Коли відзначають "Міжнародний день корінних народів світу"?

РікДатаДень
20249 СерпняП'ятниця
20259 СерпняСубота
20269 СерпняНеділя
20279 СерпняПонеділок
20289 СерпняСереда
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 9 серпня