Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День пам'яті Перл-Харбор - свято 7 грудня

День пам'яті Перл-Харбор

Відзначається: щороку 7 Грудня

Щорічно в США 7 грудня проходять заходи, які присвячені подіям, що послужили приводом вступу США у Другу світову війну. 7 грудня - День пам'яті Перл-Харбор. У цей день жителі Америки згадують японську атаку на базу Перл-Харбор в 1941 році. Спеціальним указом президент США Барак Обама проголосив цей день Національним днем ​​пам'яті (National Pearl Harbor Remembrance Day).

Сьогодні в країні згадують загиблих у Другій світовій війні, всюди приспущені прапори, проходять траурні церемонії, патріотичні акції з маршами під духові оркестри.

Під час Другої світової війни 7 грудня 1941 року Перл-Харбор, найбільша військово-морська база США в Тихому океані, розташована на острові Оаху Гавайських островів, зазнала раптового нападу японської армії. Протягом двох годин велика частина американського Тихоокеанського флоту була знищена.

Атака сталася після того, як США ввели ембарго на поставки нафти Японії, а також заморозили активи і міграцію японців в США. Атака отримала назву Гавайської операції. В результаті було знищено 4 лінкора, крейсер, 2 есмінця, кілька допоміжних суден і 188 літаків. Також 4 лінкора, 3 легких крейсера, есмінець, 2 допоміжних судна і понад 100 літаків отримали пошкодження. Втрати американців склали більше 3,5 тисяч чоловік.

Японці втратили 29 літаків і шість підводних човнів, понад 70 літаків отримали пошкодження. Загинуло 64 людини, а одна людина потрапила в полон. Через напад, і особливо через його раптовий характер, громадська думка в Америці різко змінилося з ізоляціоністської позиції в середині 1930-х років до безпосередньої участі у воєнних діях.

Президент США Франклін Рузвельт назвав 7 грудня 1941 «шоком і днем національної ганьби». Гасло «Пам'ятай Перл-Харбор» (Remember Pearl Harbor) було провідним у війні американців проти Японії.

Коли відзначають "День пам'яті Перл-Харбор"?

РікДатаДень
20247 ГрудняСубота
20257 ГрудняНеділя
20267 ГрудняПонеділок
20277 ГрудняВівторок
20287 ГрудняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 7 грудня

Всесвітній день фетбайку
7 грудня 2024
Перехідне свято (щорічно в першу суботу грудня)
Всесвітній день фетбайку