Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день кіно - свято 28 грудня

Міжнародний день кіно

International Cinema Day

Відзначається: щороку 28 Грудня

Щороку 28 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день кіно (International Cinema Day). Насправді, кінематограф є досить масовим мистецтвом нині, яке має колосальні можливості дії на людину. Кіно прийнято вважати найбільшою естетичною та освітньою силою в сучасному світі.

Кіностудії по всьому світу випускають щорічно нові і нові фільми, героям яких намагаються наслідувати, а цитати з відомих кінострічок розходяться і стають крилатими висловлюваннями. Не секрет, що більшість кінострічок націлена на глядача, який віддає більшу перевагу видовищності, ніж сюжету. Незважаючи на це, кожен фільм має свою вдячну аудиторію.

Саме світові кіно, завдяки якому афіші кіноцентрів ніколи не залишаються порожніми, а люди на кілька годин забувають про суєту, і присвячене це всесвітнє свято. Кіно також є засобом розваг. Після робочого дня можна розслабитися та спокійно подивитися гарний захоплюючий фільм. В наш час люди не можуть просто уявити своє життя без мистецтва кіно.

Днем народження кіно вважають 28 грудня 1895 року, коли в паризькому кафе на бульварі Капуцинок винахідники кінематографу брати Люм'єр влаштували перший у світі кіносеанс «Прибуття поїзда на вокзал Ла Сіота». Того дня було продано всього 35 квитків, вартістю один франк, натомість потім до братів Люм'єр вишиковувалися величезні черги охочих подивитися кіно. Після такого успішного дебюту кінематограф швидко поширився Європою. До речі, це був перший фільм в історії кінематографу, який було показано публіці за гроші.

Потрібно визнати, що створення справжнього кіношедевру, як правило, складний творчий та виробничий процес, у якому поєднується робота митців різних спеціальностей. Це насамперед – кінодраматург або автор сценарію. Безумовно, режисер, який визначає тлумачення та реалізацію задуму, а також керує роботою решти учасників постановки. Звичайно, це актори, які втілюють образи дійових осіб. Не обійтися і без оператора, що характеризує дію засобами композиційного, світлотонального та колірного трактування кадрів.

Не забуваємо і про художника, який знаходить образотворчу характеристику середовища дії та костюмів дійових осіб (а в мультиплікації і зовнішню характеристику персонажів). У створенні якісного кіно беруть активну участь і композитори, і костюмери, і дублери, і багато інших професіоналів.

Вітаємо сьогодні творців кіно та любителів кінематографу зі святом! Усім, хто має безпосереднє відношення до кіно, бажаємо черпати натхнення та створювати геніальні стрічки, а шанувальникам кінематографу нових приголомшливих вражень від кінопереглядів!

Коли відзначають "Міжнародний день кіно"?

РікДатаДень
202428 ГрудняСубота
202528 ГрудняНеділя
202628 ГрудняПонеділок
202728 ГрудняВівторок
202828 ГрудняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 28 грудня