Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день крокодилів (World Crocodile Day) - свято 17 червня

Всесвітній день крокодилів

World Crocodile Day

Відзначається: щороку 17 Червня

Щорічно 17 червня, починаючи з 2017 року, у всьому світі відзначають Всесвітній день крокодилів. Ініціатором проведення свята є Коаліція по дослідженню крокодилів (CRС) і Белізький зоопарк. CRC - це некомерційна організація, створена в січні 2016 року, яка базується в Белізі. Метою CRC є збереження крокодилів і їх місця існування на всій території Центральної Америки і Карибського басейну для забезпечення довгострокової стійкості біорізноманіття в регіоні. Паралельно з участю і підтримкою місцевих громад, CRC працює, щоб дати людям необхідні знання та забезпечити виживання крокодилів.

Всесвітній день крокодилів - це глобальна інформаційна кампанія, яка покликана привернути увагу до важкого становища крокодилів і алігаторів в усьому світі, які знаходяться під загрозою зникнення.

Безумовно, крокодили люті і страшні, але грають життєво важливу роль в екосистемах. Крокодили допомагають тримати популяції своєї здобичі в балансі. Вони з'їдають свій улов цілком, тим самим запобігаючи поширенню бактерій і вірусів, які інакше заразили б інший вид.

У крокодилів також є дивовижна травна система, яка має імунітет до бактерій і вірусів, переносимих і поширюваних іншими видами. Той факт, що вони можуть сміливо з'їсти свою здобич, незалежно від здоров'я здобичі, вважається очищенням екосистем і збереженням води, в якій вони живуть.

Крокодили - це істоти, не схожі ні на кого іншого. Вони ведуть переважно водний спосіб життя, проте вони, не можуть дихати під водою, та і полювати вважають за краще на сухопутних тварин. Крокодили дуже хитрі і терплячі. Виявивши місце, куди травоїдні приходять на водопій, крокодили поливають берег в цьому місці водою, переносячи її в роті, щоб земля стала слизькою. Якщо тварина, яка підійшла до води з метою напитися, посковзнеться, вона неминуче стане жертвою крокодила.

Жувати крокодили не вміють, так як їх щелепи до цього не пристосовані, тому вони розривають здобич на частини і ковтають по шматках. Щоб допомогти собі переварити те, що вони з'їли, вони також їдять маленькі камені, які допомагають їм перетирати їжу в шлунку, а заодно грають роль баласту.

Незважаючи на всю потенційну небезпеку, а може бути і завдяки їй, крокодили історично є одними з найбільш шанованих тварин на нашій планеті. У багатьох стародавніх або традиційних культурах крокодил вважався священною твариною. Крокодили, як правило, асоціювалися з силою і владою.

Хижацьке винищування крокодилів останнім часом призвело до різкого скорочення їх чисельності та прийняття охоронних заходів. У ряді країн (наприклад, в Таїланді) існують спеціальні ферми з розведення крокодилів.

Вітаємо всіх зі Всесвітнім днем ​​крокодилів! Приєднуйтесь до команди любителів крокодилів і фахівців по крокодилам, які хочуть врятувати цих дивовижних тварин.

Коли відзначають "Всесвітній день крокодилів"?

РікДатаДень
202417 ЧервняПонеділок
202517 ЧервняВівторок
202617 ЧервняСереда
202717 ЧервняЧетвер
202817 ЧервняСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 17 червня

Всесвітній день мотоцикліста
17 червня 2024
Перехідне свято (щорічно в третій понеділок червня)
Всесвітній день мотоцикліста