Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День народження степлера - свято 5 березня

День народження степлера

Відзначається: щороку 5 Березня

5 березня щорічно відзначають День народження степлера. У 1866 році Джордж Макгілл винайшов прообраз сучасної скоби, а через рік - 5 березня 1867 року запатентував і спеціальний прес, що дозволяв скріплювати окремі аркуші паперу.

Степлер - це канцелярське приладдя, яке знайшло широке застосування в роботі та повсякденному житті кожної людини. Основне його призначення - скріплення аркушів паперу. Простий за своєю конструкцією аксесуар незамінний в документообігу. Використовується він в школах і вузах, рукоділлі - всюди, де доводиться мати справу з папером і друкованою продукцією. Вибираючи степлери в магазинах канцелярського приладдя і на спеціалізованих сайтах, мало, хто замислюється, коли подібний пристрій з'явився в нашому побуті і кому ми зобов'язані його винаходом.

Історія паперу налічує не одне тисячоліття. І вже тоді окремі його листи доводилося скріплювати, щоб одна частина писання не позбавлялася іншої. Для цього використовували різні види клейових складів, мотузки, віск, тасьму та інші підручні матеріали. Але з розвитком бюрократії росли потреби держав, і паперова тяганина ставала непосильною ношею для канцелярських працівників.

Так, вже в XVIII столітті з'явився перший прообраз сучасного степлера. Виготовлений він був вручну спеціально для короля Людовика XV. Для підкреслення статусу короля виготовлялися ексклюзивні речі. Такою дивиною і послужив свого часу перший в історії степлер, кожна скоба якого була відзначена грифом королівського двору, а ексклюзивним правом використання володів лише король і вузьке коло його наближених.

Через століття потребу в подібних сшивателях відчували всі, хто мав справу з паперами.

Що являють собою степлери сьогодні?

На сучасному ринку представлений широкий вибір степлерів, що відрізняються за різними параметрами:

  • призначенням (канцелярський, будівельний, брошуровочний, друкарський);
  • розмірами (міні, стандартний, промисловий);
  • способу застосування (настільний, плаер);
  • розмірами скоб (№10, №23, №24 та ін.).

Існують також антистеплери для швидкого і безпечного вилучення скоб з паперу, які можуть бути представлені у вигляді окремих пристроїв або бути присутні в конструкції самого степлера.

Без степлера сьогодні не може обійтися жоден школяр, студент і офісний працівник.

Коли відзначають "День народження степлера"?

РікДатаДень
20245 БерезняВівторок
20255 БерезняСереда
20265 БерезняЧетвер
20275 БерезняП'ятниця
20285 БерезняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 5 березня