Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день ді-джея - свято 9 березня

Міжнародний день ді-джея

World DJ Day

Відзначається: щороку 9 Березня

9 березня у всьому світі щорічно відзначають Міжнародний день ді-джея.

Ді-джей - це людина, яка відтворює музичні твори або без змін, або змінюючи їх за допомогою спеціальних технічних засобів.

Зведення композицій ді-джей здійснює за допомогою двох відтворюючих пристроїв (зазвичай програвачів грамплатівок) і мікшерного пульта. Для гладкого зведення записів з різними темпами і ритмами при відтворенні музики на обох програвачах повинна бути плавно регульована швидкість обертання. Для запису і циклічного відтворення коротких звукових фрагментів (лупів) на сучасних ді-джейських пультах є семплери (електронні музичні інструменти).

У своїй роботі ді-джеї створюють мікси. Мікс - це кілька музичних творів (треків), збудованих в безперервну послідовність. Мікси зазвичай складаються з треків, схожих за жанром, настроєм або іншими ознаками. В середньому тривалість міксу становить від 25 до 74 хвилин, але може бути і значно довше. Треки послідовно, плавно та безперервно з'єднуються в мікс.

Програма виступу ді-джея називається сетом. Існують сети, в яких по черзі або разом беруть участь кілька ді-джеїв. Основними джерелами для створення матеріалу ді-джеїв є записи інших музикантів. В результаті ді-джейської переробки виходить твір, який набуває самостійного виду і зветься компіляцією.

Ді-джеї, як звукові носії використовують грамплатівки, рідше магнітні стрічки. В даний час широко використовуються компакт-диски. Ді-джеї, які використовують комп'ютер (ноутбук) з різними віртуальними звуковими системами (редактори, студії, міді-пристрої) називаються сі-ді-джеями (CJ). На відміну від них ді-джеїв, які традиційно використовують програвачі вінілових грамплатівок, називають "вертушечниками".

У професії ді-джея домогтися успіхів може кожен, доклавши достатньо зусиль і працьовитості. У всьому світі вона вважається престижною і добре оплачуваною, хоча по-справжньому гарну зарплату мають тільки відомі ді-джеї.

Вперше Міжнародний день ді-джея був проведений в 2002 році за рішенням об'єднання, яке використовує музику для лікування різноманітних недуг. Міжнародний день ді-джея, який має назву World DJ Day - це звичайна святкова дата, до якої можуть приєднатися 9 березня всі бажаючі.

Коли відзначають "Міжнародний день ді-джея"?

РікДатаДень
20249 БерезняСубота
20259 БерезняНеділя
20269 БерезняПонеділок
20279 БерезняВівторок
20289 БерезняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 9 березня