Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день акушерки - свято 5 травня

Міжнародний день акушерки

Відзначається: щороку 5 Травня

5 травня щорічно своє професійне свято відзначають усі акушерки світу - Міжнародний день акушерки або Всесвітній день акушерки (International Day of the Midwife), яке виникло в 1987 році під час проведення конференції Міжнародної конфедерації акушерок в Нідерландах. Однак, офіційним свято стало тільки в 1992 році. ICM щорічно розробляє тему для проведення свята. Так, до 2015 року воно проходило під девізом «Світ потребує акушерок сьогодні більше, ніж будь-коли». У 2017 році тема Міжнародного дня - «Акушерка, мати і сім'я: партнери в ім'я життя!». Темою 2019 року стало «Акушерки - захисники прав жінок». У 2020 році - «Святкуйте, демонструйте, мобілізуйтесь, об'єднуйтеся - наш час зараз!».

Міжнародна конфедерація акушерок (ICM) - це організація, яка підтримує, представляє і працює на зміцнення професійних асоціацій з акушерок на глобальній основі. На сьогоднішній день ICM налічує понад сто членів і представляє асоціації акушерок з 123 країн. ICM працює з акушерськими асоціаціями по всьому світу, щоб гарантувати права жінок і доступ до акушерської допомоги до, під час і після пологів. ICM протягом десятиліть працювала разом з Організацією Об'єднаних Націй та іншими партнерами в рамках глобальних ініціатив, спрямованих на скорочення числа матерів та малюків, які помирають під час пологів. Кваліфікована допомога акушерок є одним з кращих способів боротьби з материнською і дитячою смертністю.

Професія акушера є однією з найдавніших медичних професій, назва яку вона отримала від французького слова «accoucher» (народжувати), використовувалося не відразу. Наприклад, на Русі жінок, які брали пологи, називали «бабками-повитухами» або «повивальними бабками». Вони не мали спеціальної освіти, але знали прийоми, які полегшували долю породіллі. Сьогодні жінкам під час пологів і після них фахівці надають висококваліфіковану допомогу. Акушер допомагає і пацієнтці, і її дитині зберегти здоров'я. Йому важливо запобігти виникненню різних патологій і ускладнень. На наш погляд - акушер одна з найбільш зворушливих і відповідальних професій в світі.

Так як обов'язком акушера, як і будь-якого іншого співробітника медицини, є надання грамотної лікарської підтримки, то представники цієї професії зобов'язані, в першу чергу любити людей, бути доброзичливими, працьовитими, терплячими і витривалими, стресостійкими і холоднокровними, відповідальними, впевненими в своїх знаннях і силах.

В цей день в медичних організаціях проходять різні конференції, урочисті збори, посвяти молодих фахівців в професію, концерти, на яких нагороджують акушерок подяками, дипломами та грамотами. Проведені заходи підвищують поінформованість населення про важливість роботи акушерок. Люди повинні знати, бачити і розуміти, в чому полягає мета акушерської допомоги, наскільки професійно і грамотно сучасні акушерки готові допомогти, щоб в житті кожної родини наступила найщасливіша подія, а її очікування було позбавлене тривоги і стресу.

Сьогодні чудове свято! Хотілося б привітати всіх акушерок з професійним святом і подякувати за те, що ви даруєте іншим людям можливість з'явитися на світ! Здоров'я вам, щастя і довгих років в цій героїчній професії!

Коли відзначають "Міжнародний день акушерки"?

РікДатаДень
20245 ТравняНеділя
20255 ТравняПонеділок
20265 ТравняВівторок
20275 ТравняСереда
20285 ТравняП'ятниця
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 5 травня

Пасха Христова - Великдень
5 травня 2024
Перехідне свято (щорічно в першу неділю після повного місяця, що настає не раніше дня умовного весняного рівнодення)
Пасха Христова - Великдень