Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день музеїв - свято 18 травня

Міжнародний день музеїв

Відзначається: щороку 18 Травня

18 травня щорічно, починаючи з 1977 року, у всьому світі відзначають професійне свято всіх працівників музеїв - це Міжнародний день музеїв. Засновником свята є Міжнародний союз музеїв (ICOM), який щорічно вибирає іншу тему для проведення дня і координує її. Цей день покликаний підвищити обізнаність про важливість музеїв у розвитку суспільства.

Міжнародний союз музеїв (ICOM - International Council of Museums) - це міжнародна організація, яка представляє інтереси світового музейного співтовариства, а також забезпечує захист, збереження і передачу культурних цінностей. ICOM був утворений в 1946 році. Основна роль Міжнародного союзу музеїв - працювати на благо суспільства, його розвитку, прагнучи зберегти і захистити культурні цінності.

На сьогоднішній день музеї знаходяться в центрі культурних, соціальних і економічних проблем сучасного суспільства, а також відіграють ключову роль у розвитку суспільства через освіту, демократизацію в плані історичного осмислення минулого, збереження культурних скарбів людства для майбутніх поколінь.

Основні функції Міжнародного союзу музеїв:

  • сприяє обміну знаннями, підтримує самобутність і культурну спадщину, значущу і характерну для кожної культури;
  • розробляє і розвиває мережу установ, підвищує професійну компетентність музейних працівників;
  • встановлює стандарти для музеїв з їх проектування, управління, організації виставкових колекцій;
  • виступає в якості ведучого дипломатичного форуму для представників 165 країн, збираючи міжнародних фахівців, які зробили видатний внесок в культуру;
  • проводить передові дослідження в відповідних областях в інтересах музейної спільноти.

Сьогодні професійне свято широкого кола фахівців, які працюють в музеях: від директора музею, реставраторів, екскурсоводів до програмістів і менеджерів з безпеки. У зв'язку з розвитком нових напрямків діяльності та впровадженням науково-технічних інновацій, перелік професій постійно змінюється. За підтримки Національних та Міжнародних комітетів, ІСОМ розробляє інструкції і музейні професійні стандарти, які сприяють національному і міжнародному визнанню музейних працівників, заохочуючи їх мобільність.

За визначенням ICOM, музеї є інститутами на службі у суспільства і його розвитку. Через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи і зберігаючи пам'ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

У музеях є все: від доісторичних копій до єгипетських мумій, від давньогрецьких скульптур до середньовічних обладунків, від першого радіо до перших літаків, що використовувалися під час Першої світової війни. На жаль, є мільйони людей з прямим доступом до музеїв, які навіть не відвідували їх.

У саме свято - 18 травня, багато музеїв в різних країнах світу відкривають свої двері для всіх бажаючих абсолютно безкоштовно, готують нові експозиції, тематичні лекції та фестивалі, екскурсії, наукові читання. Варто зазначити, що Міжнародний день музеїв стає все більш популярним з моменту його створення. Щорічно кількість музеїв і країн, які беруть участь в проведенні свята збільшується. До речі, музей - це не завжди місце, що навіває сон нескінченними переходами по темних залах під мірне бурмотіння екскурсовода. У світі предостатньо незвичайних музеїв, відвідування яких повністю руйнує цей міф, що прижився в свідомості.

Як би ви не вирішили відсвяткувати Міжнародний день музеїв, не пропустіть сьогодні можливість дізнатися більше про історію людства! Відвідайте будь-який найближчий музей - ви не пошкодуєте!

Коли відзначають "Міжнародний день музеїв"?

РікДатаДень
202418 ТравняСубота
202518 ТравняНеділя
202618 ТравняПонеділок
202718 ТравняВівторок
202818 ТравняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 18 травня

День науки в Україні
18 травня 2024
Перехідне свято (щорічно в третю суботу травня)
День науки в Україні
Всесвітній день віскі
18 травня 2024
Перехідне свято (щорічно у третю суботу травня)
Всесвітній день віскі
День сусіда в Києві
18 травня 2024
Перехідне свято (щорічно в третю суботу травня)
День сусіда в Києві
Міжнародний день астрономії
18 травня 2024
Перехідне свято (в суботу - в період з середини квітня до середини травня, поблизу 1-ї чверті Місяця або перед нею)
Міжнародний день астрономії