Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День рибалки

День рибалки

Відзначається: щорічно у другу неділю липня

Щорічно у другу неділю липня в Україні відзначають День рибалки, причому на офіційному рівні. Це професійне свято всіх людей, зайнятих в рибній промисловості і просто рибалок-любителів.

Рибалку можна назвати однією з найдавніших форм господарської діяльності людей. Її історія сягає далеко в минуле, коли це заняття було джерелом існування, таким же як скотарство. Можна сказати, що сучасний рибалка пройшов довгий шлях еволюції від стародавнього рибалки до сучасного.

Звичайно, в стародавні часи пристосування для риболовлі були досить примітивними, і люди використовували саморобні списи, кошики. Значно пізніше з'явилися вудки, які оснастили кістяними гачками. А, наприклад, для єгиптян риболовля була як засобом до існування, так і розвагою. Це вони придумали сітки і сачки для лову риби.

Риболовлею прийнято називати лов риби в якості хобі, виду відпочинку або спорту. Риболовля, безумовно, дуже захоплююче заняття, яке з часом переростає у всепоглинаючу пристрасть. З плином часу для багатьох ловля риби стала професією, надзвичайно складною, і часом небезпечною, а для інших це хобі, що дозволяє насолодитися природою.

В цей день всі рибалки об'єднуються, намагаються зловити найбільшу або важку рибу, діляться досвідом один з одним, просто відпочивають разом, відчуваючи особливе рибальське братство і єднання. Вітаємо сьогодні всіх рибалок з Днем рибалки і бажаємо, щоб вудки і сітки завжди були міцними, а улов величезним!

Варто відзначити, що День рибалки не має обмежень за статтю або віком. Дуже часто він об'єднує цілі сім'ї, подаючи привід для гарного і приємного проведення часу на природі, в колі друзів або однодумців.

Кілька цікавих фактів про риболовлю до Вашої уваги

Найбільшою рибою, яку спіймали на вудилище була біла акула, спіймана в Австралії в 1959 році. Її вага була 1200 кг, а довжина близько 5 метрів. А самий дальній кидок снасті вагою 32 грами був на 174 метра.

Канадець Кен Фрастер в 1979 році виловив атлантичного тунця, вага якого склала цілих 678 кг. Рибу вдалося витягнути тільки через 45 хвилин. За минулі роки нікому з конкурентів близько не вдалося наблизитися до досягнення канадського рибалки.

Одним з найоригінальніших способів лову риби є ловля за допомогою бакланів. Уявляєте, популярний свого часу в Японії і Китаї спосіб полягав у блокуванні проковтування птахом улову, за допомогою спеціального нашийника.

Коли відзначають "День рибалки"?

РікДатаДень
202414 ЛипняНеділя
202513 ЛипняНеділя
202612 ЛипняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 14 липня