Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день дівчат в IT - свято квітня

Міжнародний день дівчат в IT

Відзначається: щорічно в четвертий четвер квітня

Міжнародний телекомунікаційний союз (ITU) в 2010 році прийняв резолюцію, згідно з якою, щорічно кожен четвертий четвер квітня відзначають Міжнародний день жінок в сфері IT, спрямований на стимулювання ролі жінок у розвитку цієї сфери. Всім зацікавленим сторонам пропонується приєднатися до глобального руху з розширення прав і можливостей дівчат і жінок у інформаційно-комп'ютерних технологіях, шляхом організації заходів, присвячених святкуванню цього дня.

На сьогоднішній день свято дівчат в ІКТ відзначається більш ніж в 175 країнах, було проведено десятки тисяч заходів по всьому світу з залученням ключових зацікавлених сторін і партнерів. Метою заходів є - натхнення дівчат на кар'єру в галузі науки, технологій, інженерії та математики, за допомогою різних тренінгів, обміну інформацією та заходів з нарощування потенціалу. Дівчатка-підлітки, що володіють спеціальними навичками, пов'язаними з такими науками, як інженерія, комп'ютерне програмування, хмарні технології, робототехніка, медичні науки і технології, краще підготовлені для рівноправного і активного участі в мінливій економіці і ринках праці, які розвиваються. В даний час традиційні сектора зайнятості скорочуються в результаті автоматизації, в той час як інноваційні технології відкривають нові робочі місця, які вимагають інших навичок.

Оскільки технології відіграють важливу роль у всіх сферах кар'єри, від мистецтва і історії до права, початкового навчання та графічного дизайну, навчання технічним навичкам в молодому віці допоможе дівчаткам знайти економічну незалежність. І сектору ІКТ потрібно більше дівчаток і жінок.

Структура Організації Об'єднаних націй - «ООН-жінки» постійно працює над розширенням прав і можливостей дівчаток в сфері технологій і скороченням цифрового гендерного розриву.

За оцінкою Міжнародного телекомунікаційного союзу, в найближчі роки в секторі інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) не вистачить кваліфікованих кадрів. Дівчата і молоді жінки, які вивчають програмування, розробку додатків і інформатику, матимуть хороші можливості для успішної кар'єри в секторі ІКТ, розраховувати на хорошу зарплату і мати безліч можливостей для кар'єрного зростання.

Надання дівчаткам можливості вибирати кар'єру в сфері ІКТ - це добре не тільки для дівчаток і їх сімей, це може стати важливим прискорювачем соціально-економічного розвитку на національному рівні.

Головною метою відзначення Міжнародного дня дівчат в інформаційно-комп'ютерних технологіях (ІКТ) є забезпечення гендерної рівності між чоловіками і жінками, а також надання дівчаткам і молодим жінкам можливості стати «потужними провідниками змін» в секторі, де зараз чоловіки становлять більшість.

Коли відзначають "Міжнародний день дівчат в IT"?

РікДатаДень
202425 КвітняЧетвер
202524 КвітняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 25 квітня