Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день хом'яка - свято 12 квітня

Всесвітній день хом'яка (World Hamster Day)

Відзначається: щороку 12 Квітня

12 квітня в світі щорічно відзначають Всесвітній день хом'яка  (World Hamster Day). Трохи про дату свята, вона, звичайно, не випадкова. У цей день в 1930 році Ізраїль Ахароні (професор Єврейського університету) відправився в захоплюючу експедицію. Він дуже хотів знайти на кукурудзяному полі сирійських хом'яків. Багато хто вважає, що саме ці пошуки послужили початком приручення хом'ячків.

Виходить, що хом'яки були одомашнені недавно, але ці маленькі гризуни дуже швидко стали популярними домашніми вихованцями. Хом'ячки забавні і доброзичливі, а кусаються виключно в стресових ситуаціях.

Хом'яки є відмінними домашніми вихованцями, адже їм не потрібно багато місця в будинку. Вони маленькі, милі і пухнасті. Погодьтеся, що перед їх чарівністю важко встояти.

Спостерігаючи за цими миленькими гризунами, ви звичайно помічали, що хом'ячки схильні робити запаси їжі, навіть якщо вони отримують її в достатній кількості. Частину корму хом'яки ховають в защічні мішечки і переносять для зберігання в надійному місці (як їм здається). Якщо раптом при прибиранні клітки його припаси їжі пропадають, можете не сумніватися - у хом'яка стрес.

Можете собі уявити, на світ хом'яки з'являються вже з зубами, які продовжують весь час рости, тому звір їх постійно сточує.

Дуже цікаво, що в дикій природі хом'яки миються піском.

Хом'ячки мають слабий зір (бачать не далі, ніж на 16 см від себе), тому більше користуються своїм нюхом і слухом. У них є залози, які виділяють специфічний запах, за допомогою якого вони позначають свій шлях на різних предметах.

Хом'яки і корм для них не обходяться дорого, але перед покупкою самої тварини вам потрібно придбати багато аксесуарів. Тварині знадобляться: гніздо; вентильована клітка; поїлка-пляшка; правильна підстилка; різні іграшки для активності; бігове колесо для заняття спортом; прогулянковий м'ячик; частування; корм і годівниця.

Трохи цікавих фактів про хом'яків.

  • У перекладі з авестійської мови слово «хом'як» означає «ворог, який валить на землю». Дійсно, в природі звірята пригинають до землі рослину в спробах дістатися до насіння.
  • Карликові хом'яки цілком можуть дожити до похилого віку - до 4-х років!
  • Уявляєте деякі звірята живуть навіть на висоті 3,5 тисячі метрів над рівнем моря.
  • Хом'яки здатні затримувати народження дитинчат, якщо в цей момент вони зайняті вигодовуванням попереднього виводку.
  • Їдять хом'ячки не тільки овочі і сухофрукти, насіння і зерна. Вони всеїдні, а тому не відмовляються і від м'яса.
  • Хом'яки-самці ніякої участі у вихованні дитинчат не приймають. Всі турботи про потомство бере на себе мама-самка.

У вас ще не з'явилося бажання завести собі милого хом'ячка? Подумайте!

Коли відзначають "Всесвітній день хом'яка (World Hamster Day)"?

РікДатаДень
202412 КвітняП'ятниця
202512 КвітняСубота
202612 КвітняНеділя
202712 КвітняПонеділок
202812 КвітняСереда
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 12 квітня

Всесвітній фестиваль вівсянки
12 квітня 2024
Перехідне свято (щорічно у другу п'ятницю квітня)
Всесвітній фестиваль вівсянки