Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День офісного кубікла - свято 28 квітня

День офісного кубікла

Відзначається: щороку 28 Квітня

Щорічно 28 квітня відзначають - День офісного кубікла (Cubicle Day). Давайте розберемося, що ж таке офісний кубікл? І хто його вигадав?!

Оформляти офісний простір у вигляді коробочок або кубиків для оптимізації офісного простору придумала всесвітньо відома компанія Herman Miller. Дизайн офісного кубікла розробив американець Роберт Пропст в 1967 році. Ось що він сам говорив про свій винахід: "Мета кубікла - забезпечити конфіденційність користувача, займаючи мінімальний простір. До складу входять модульні елементи, які можуть бути організовані в різних формах за допомогою скріплень, в залежності від дизайну". З тих пір новий дизайн офісів почав свою ходу по просторах США, а потім і за їх межами. На сьогоднішній день кубікли встановлені чи не в кожному офісі компанії зі значним штатом співробітників по всьому світу.

Взагалі, спочатку слово cubicle означало компактну спальню з мінімальним набором необхідних предметів, на зразок ліжка і тумбочки. Зараз же багато з тих, хто працює в офісі, ніби в труні, запитують в серцях: кому прийшло в голову садити людей у ​​клітки ?! Але представники Herman Miller були впевнені, що офісний кубікл дозволить зменшити вплив відволікаючих чинників на працівників, покращуючи їх концентрацію.

Звичайно, з одного боку кубікли стали надзвичайно популярними по ряду причин, основними з яких є:

  • демократична вартість;
  • швидкість монтажу;
  • можливість установки практично в будь-якому приміщенні;
  • мобільність, що дозволяє проводити перепланування;
  • відповідність офісній стилістиці.

Найбільш вдалим рішенням для виготовлення кубіклов є офісні перегородки, що дозволяють створювати окремі робочі осередки квадратної або прямокутної форми. Легкі модульні елементи можуть виготовлятися зі скла, металу, дерева або пластику, тут все залежить від побажання замовника.

Але, при тому - більшість людей не хочуть працювати в «кубічному світі». У кубіклі протягом робочого дня перегородка весь час знаходиться перед людиною, близько до очей. Хочемо ми того чи ні, але з'являється відчуття замкнутості простору і дискомфорту. Це негативно відбивається на роботі, викликає у людини занепокоєння і тривогу. Іноді людина відчуває, що сходить з розуму.

Варто відзначити, що і сам винахідник кубікла надалі розкаявся в скоєному. Він говорив, що «зовсім не збирався створювати ферми-кубікли». Його ідея полягала в створенні офісу, в якому більш ефективно буде використовуватися простір, людям буде затишно, покращиться їх продуктивність і здоров'я. Побачивши, якими в реальності вийшли офіси - кубікли, Пропст заявив: «Кубіклізація людей в сучасних компаніях - це повне божевілля».

Коли відзначають "День офісного кубікла"?

РікДатаДень
202428 КвітняНеділя
202528 КвітняПонеділок
202628 КвітняВівторок
202728 КвітняСереда
202828 КвітняП'ятниця
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 28 квітня