Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день комарів - свято 20 серпня

Всесвітній день комарів

World Mosquito Day

Відзначається: щороку 20 Серпня

Щорічно 20 серпня відзначають Всесвітній день комарів. Ця унікальна подія нагадує нам про роль, яку комарі грають в довкіллі. Треба відмітити, що на сьогодні відомо про більш ніж 3 500 видів комарів.

Історія створення свята і його мета

Всесвітній день комарів був створений британським лікарем сером Дональдом Россом в ознаменування свого відкриття про те, що самиці комарів Anopheles відповідальні за передачу малярії. Цей день спрямований на те, щоб притягнути увагу людей зі всього світу до причин малярії, її наслідків, профілактичних заходів і допомогти у зборі коштів для досліджень, пов'язаних з лікуванням малярії.

Користь комарів в екосистемі

По-перше, комарі є їжею для багатьох тварин: птахів, жаб, кажанів, риб і інші комахоїдних. По-друге, деякі види комарів є обпилювачами рослин, сприяючи поширенню пилку і розмноженню багатьох рослин. Підтримка балансу в природі надзвичайна важлива для стійкості екосистеми.

Проблеми, які викликають комарі

Комарі, в той же час, є не просто докучливими літніми шкідниками, вони також несуть відповідальність за поширення малярії - хвороби, від якої щорічно помирає більше півмільйона людей і інших інфекційних хвороб (лихоманка денге, чікунгунья, лихоманка Зіка, бореліоз, туляремія, лімфатичний філяріатоз і інші).

Способи захисту від комарів

Боротьба з комарами, є обов'язковою вимогою для громадської охорони здоров'я. На сьогодні існує декілька дієвих способів боротьби з комарами:

  • використання репелентів (застосування репелентів на шкірі допомагає відлякувати комарів і запобігати укусам);
  • захисний одяг, краще темних кольорів (носіння одягу з довгими рукавами і штаньми, причому темного кольору, може знизити ризик укусів комарів);
  • використання москітних сіток (установка москітних сіток на вікнах і дверях допомагає запобігти проникненню комарів в приміщення);
  • знищення личинок (регулярне прибирання і видалення стоячої води (де личинки комарів розмножуються) допомагає понизити популяцію комарів);
  • хімічний контроль (використання інсектицидів для боротьби з комарами може бути ефективним, проте слід застосовувати їх з обережністю, щоб не завдати шкоди довкіллю і живим організмам).

Всесвітній день комарів нагадує нам про значення і роль комах в природі, а також про можливі шкідливі наслідки комарів для здоров'я людини.

Коли відзначають "Всесвітній день комарів"?

РікДатаДень
202420 СерпняВівторок
202520 СерпняСереда
202620 СерпняЧетвер
202720 СерпняП'ятниця
202820 СерпняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 20 серпня

День ліні
20 серпня 2024
Щорічне свято
День ліні