Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) - свято 1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

World AIDS Day

Відзначається: щороку 1 Грудня

1 грудня кожного року у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який присвячений поширенню інформації про пандемію СНІДу, що розповсюджується шляхом поширення ВІЛ-інфекції, і оплакування тих, хто помер від цієї хвороби.

За оцінками, 40 мільйонів чоловік у всьому світі померли від СНІДу з 1981 року, і, за оцінками, 37 мільйонів живуть з ВІЛ, що робить цю хворобу однією з найважливіших проблем глобальної громадської охорони здоров'я в історії людства. Незважаючи на недавні поліпшення в лікуванні, епідемія СНІДу, як і раніше забирає близько двох мільйонів життів щороку, з яких понад 250 000 - діти.

Червона стрічка на лацкані - найбільш широко відомий спосіб висловити свою підтримку у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Червоний колір символізує кров і біль, викликану хворобою, гнів з приводу глобальної бездіяльності в боротьбі з епідемією, попередження про серйозне ставлення до хвороби і символ любові, пристрасті і терпимості по відношенню до тих, хто страждає від хвороби.

Однак цей символ не відразу отримав статус офіційного для Дня святкування боротьби зі СНІДом. Загальне визнання він отримав лише влітку 2000 року, в ході проведення церемонії «Tony Awards». З тих пір щорічно 1 грудня кожна людина, яка бажає висловити свою солідарність з ідеєю святкування цього дня, приколює до свого одягу червону стрічку.

Коли відзначають "Всесвітній день боротьби зі СНІДом"?

РікДатаДень
20241 ГрудняНеділя
20251 ГрудняПонеділок
20261 ГрудняВівторок
20271 ГрудняСереда
20281 ГрудняП'ятниця
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 1 грудня