Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День пам'яті преподобної Меланії - свято 31 грудня

День пам'яті преподобної Меланії

Відзначається: щороку 31 Грудня

31 грудня щорічно православними відзначається День пам'яті преподобної Меланії. Дівчинка народилася в сім'ї християн. Її батьки були багатими і знатними людьми і хотіли, щоб Меланія продовжувала їх рід. Вони віддали її заміж в чотирнадцять років за Апініана з багатого сімейства. Вона просила чоловіка жити безпорочним зв'язком або відпустити для служіння Господу. Але він пообіцяв, коли дружина народить двох спадкоємців, він теж відмовиться від мирських турбот.

Першою дитиною була дівчинка, другою - хлопчик, який після хрещення відразу помер. Скоро віддала богу душу і дівчинка. Жінка так сильно мучилася, що чоловік став турбуватися і просити Бога не забирати її, і дав обітницю цнотливості.

Батьки молодих заперечували проти їх вирішення присвятити життя Господу. Коли батько помирав, дав благословення на подвижництво. Подружжя оселилося поруч з Римом, чоловікові виповнилося двадцять чотири роки, а дружині всього двадцять. Вони відвідували хворих людей, давали гроші жебракам, звільняли за золото ув'язнених і рабів на рудниках, приймали мандрівників. Продавши все майно, скуповували в Сирії, Палестині і Єгипті землі, на яких будували храми.

Коли чоловік і жінка пливли на кораблі в Африку, піднявся шторм. Але Меланія запевняла, що все буде нормально, треба тільки віддатися волі Господа. Їх корабель пристав до берега острова, який був населений варварами. Вони стали вимагати грошей і погрожували, що вб'ють всіх. Святі заплатили викуп за життя своїх попутників.

По прибуттю в Африку вони допомагали всім, хто потребує і зводили обителі і церкви. Проживши сім років, вирушили в Єрусалим, де віддали жебракам останнє золото і стали старанно молитися. Меланія вирішила жити на самоті в келії на Оливній горі. Раз в тиждень її відвідував чоловік і мати.

Слава про подвижницю швидко поширилася, до неї потягнулися люди за порадами. Вона вийшла з ув'язнення, щоб служити порятунку душ людей, які заблукали. Поступово біля її келії утворилася обитель і в ній знайшли притулок 90 черниць. Вона відмовилася стати ігуменею монастиря, але продовжувала піклуватися про сестер.

Меланія могла зцілювати від хвороб. Лікувала хворих одержимих дияволом. Пояс Святої допоміг жінці під час важкої родової діяльності і врятував від загибелі.

Коли Чоловік Апініан помер, Меланія поховала його і протягом чотирьох років постилась і молилася. На височині вознесіння Господа побудувала чоловічу обитель.

Коли відзначають "День пам'яті преподобної Меланії"?

РікДатаДень
202431 ГрудняВівторок
202531 ГрудняСереда
202631 ГрудняЧетвер
202731 ГрудняП'ятниця
202831 ГрудняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 31 грудня

День без перерв
31 грудня 2024
Перехідне свято (щорічно в останній робочий день року)
День без перерв