Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Старий Новий рік - свято 14 січня

Старий Новий рік

Відзначається: щороку 14 Січня

Сьогодні перший день Нового року за юліанським календарем, який на 13 днів відстає від загальноприйнятого григоріанського календаря. Старий Новий рік насправді з'явився у зв'язку зі зміною літочислення і по суті не є самостійним святом.

Традиційно він неофіційно святкується у країнах, у яких церква відзначає Різдво Христове за юліанським календарем, 7 січня. Тому дата настання Нового року за таким календарем відповідає 14 січня.

Приказка "Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш" відноситься і до святкування Старого Нового року. Тому гарні вбрання, пишне застілля, гарний святковий настрій мають бути присутніми й у ніч із 13 на 14 січня. Головними стравами на столі вважаються страви зі свинини, адже святий Василь, пам'ять якого сьогодні вшановують - покровитель свинарства.

Ще існувало повір'я, що, якщо до будинку зайде першим чоловік  з багатодітної сім'ї, життя буде в ситості та достатку. Крім щедрування та посівання на Старий Новий рік прийнято ще й гадати. Адже за стародавніми віруваннями, ніч на 14 січня стирає всі кордони з небом та іншими світами.

Погодні прикмети цього дня передбачають, яким буде весь рік. Якщо сьогодні задує південний вітер - рік буде спекотним і добрим, а якщо західний - чекайте багато молока та риби. Чисте зоряне небо обіцяє безліч ягід.

Коли відзначають "Старий Новий рік"?

РікДатаДень
202414 СічняНеділя
202514 СічняВівторок
202614 СічняСереда
202714 СічняЧетвер
202814 СічняП'ятниця
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 14 січня