Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день мозку - свято 22 липня

Всесвітній день мозку

World Brain Day

Відзначається: щороку 22 Липня

22 липня щорічно в світі відзначають Всесвітній день мозку (World Brain Day). Засновником даного святкового заходу в 2014 році є Всесвітня Федерація неврології. Дата свята вибрана не випадково, саме 22 липня 1957 року була створена Всесвітня федерація неврології (WFN), асоціація національних неврологічних товариств, які представляють 122 неврологічних суспільства в усіх регіонах світу. Місія WFN - сприяти розвитку якісної неврології і здоров'я мозку у всьому світі.

Одні з найпоширеніших захворювань - невралгічні. Будь-яка людина в світі хоча б раз відчувала головний біль, а коли він приходить, згадують неврологів - лікарів, які можуть надати посильну допомогу в такій ситуації. Нервова система активно співпрацює з усіма іншими елементами організму, а коли механізми її роботи порушуються, пора йти до лікаря, здатного допомогти в боротьбі з недугою.

Людський мозок являє собою складний орган, і, не дивлячись на те, що науці вже відомо в загальних рисах, як він функціонує, ніхто все одно до цих пір не розуміє, як саме в ньому зароджуються думки, бажання і мрії. Що точно відомо на сьогоднішній день, це те, що саме мозок людини є найскладнішим органом з усіх, нам відомих.

Мозок людини має довготривалу і короткочасну пам'ять, причому в останній інформація утримується зазвичай менш, ніж півхвилини. Тому так легко забути, про що ви думали пару хвилин тому. Цікаво, що в середньому у дорослої людини на мозок припадає близько 2% відсотків маси тіла, а сам мозок в середньому займає від 90 до 95% від обсягу людської черепної коробки.

Всесвітній день мозку є інформаційно-просвітницьким заходом, який присвячений здоров'ю мозку. Основна мета цього дня - підвищення обізнаності людей про здоров'я мозку і найбільш поширених захворюваннях головного мозку. Примітно, що Всесвітня федерація неврології щорічно вибирає нову тему для проведення заходів в цей день.

На форумах, конференціях і з'їздах, які приурочені до Всесвітнього дня мозку зустрічаються провідні фахівці в галузі неврології, нейрохірурги, які оперують, вчені, неврологи і невропатологи. На цих заходах присутні діляться своїми відкриттями в області головного мозку за минулий рік, обмінюються досвідом і виробляють нові методи лікування, а також методи профілактики захворювань мозку.

Коли відзначають "Всесвітній день мозку"?

РікДатаДень
202422 ЛипняПонеділок
202522 ЛипняВівторок
202622 ЛипняСереда
202722 ЛипняЧетвер
202822 ЛипняСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 22 липня