Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день лікаря-травматолога - свято 20 травня

Всесвітній день лікаря-травматолога

Відзначається: щороку 20 Травня

Щорічно в багатьох країнах миру 20 травня відзначають професійне свято - Всесвітній день лікаря-травматолога. У цей день надається чудова можливість висловити слова подяки за нелегку працю всім лікарям-травматологам, захопитися їхньою мужністю і професіоналізмом.

Професія лікаря-травматолога об'єднує дві спеціальності - травматологію і ортопедію. Травматологія - це розділ медицини, який досліджує різні види травм і дефектів опорно-рухової системи людини, і в більшості випадків використовується для екстрених заходів. У той час, як ортопедія займається плановим лікуванням, так як до сфери діяльності ортопеда відноситься вивчення, постановка діагнозу, лікування, вибір методів профілактики захворювань і деформацій опорно-рухового апарату людини - як вроджених, так і набутих.

Майстрами, які відмінно лікували рани на тілі, вважалися ще інки. Вони фіксували пошкоджені кінцівки «шиною», матеріалом для якої служило велике пташине пір'я. Також інки володіли навичками ампутації і проводили навіть операції на черепі. Сучасним вченим вдалося розробити універсальні способи з'єднання кісток, а також отримати швидкодіючі і якісні лікувальні препарати. Ці відкриття дозволили домогтися істотних результатів в області травматології. З огляду на те, що технічний прогрес не стоїть на місці, на сьогоднішній день лікарі даної професії проводять найскладніші операції по заміні практично знищених артрозом колінних і тазостегнових суглобів, хоча були часи, коли цю хворобу вважали небезпечною і невиліковною.

Безумовно, лікар-травматолог - це високотехнологічна професія. Травматолог проробляє повний спектр процедур по відновленню пошкоджених кінцівок пацієнтів, усуває больові синдроми, зупиняє викликані травмами кровотечі і попереджає виникнення вторинних інфекцій.

Список захворювань і деформацій, якими займається лікар-травматолог, досить значний. Найбільш часті проблеми, з якими звертаються до травматолога: викривлення хребта і стоп; переломи; вивихи; розтягування; остеопорози; удари; плоскостопість; остеомієліт; сколіози; артрити; артрози; дисплазія тазостегнових суглобів; вальгусні деформації; міжхребцева грижа.

Варто відзначити, що робота лікаря-травматолога має ще безпосередній зв'язок з хірургами, рентгенологами і трансплантологами. Стати лікарем-травматологом можуть фахівці, які отримали вищу медичну освіту. Також обов'язкова наявність чинного сертифіката по "травматології", що свідчить про проходження необхідного навчання.

Сучасний спосіб життя, невеликt фізичне навантаження і сидячі роботи викликають у людей різні ускладнення у функціонуванні опорно-рухової системи. Це і робить травматологію на сьогоднішній день тако. затребуваною.

Хотілося б перерахувати якості, якими повинен володіти лікар-травматолог (без них буде дуже важко): рішучість; добре розвинена моторика пальців; відповідальність; вміння концентруватися на проблемі; витривалість; стресостійкість; бажання розвиватися; аналітичне мислення; велика сила волі.

Вітаємо всіх лікарів-травматологів з професійним святом і бажаємо, щоб ваших сил і старань вистачало на всіх, хто потребує вашої допомоги!

Коли відзначають "Всесвітній день лікаря-травматолога"?

РікДатаДень
202420 ТравняПонеділок
202520 ТравняВівторок
202620 ТравняСереда
202720 ТравняЧетвер
202820 ТравняСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 20 травня