Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День зубної щітки - свято 1 листопада

День зубної щітки

Відзначається: щороку 1 Листопада

Починаючи з 2013 року, 1 листопада кожного року відзначають День зубної щітки або День чистки зубів. Цей день був створений, щоб підкреслити важливість здоров'я порожнини рота у дітей і сприяти правильному чищенню зубів, рекомендованому стоматологами. В цей день, як і всі наступні дні року, батькам рекомендується стежити за тим, щоб їхні діти чистили зуби протягом двох хвилин два рази на день.

Насправді, нас всіх з дитинства привчають чистити зуби двічі на день і в сучасному світі без такого засобу особистої гігієни, як зубна щітка, мабуть, не обходиться жоден день людини. Зубні щітки допомагають нашим зубам, щоб вони були здорові, роблять наше дихання - свіжим, а нашу посмішку - сліпучою. Ми можемо забути зробити щось інше з ранку, але ніколи не забуваємо почистити зуби.

Історія появи зубної щітки

Звичайно, перша зубна щітка була придумала дуже-дуже давно. Знову-таки було це де? Здогадалися? Звичайно ж в Китаї, ще в 1498 році. На території Русі перші подоби зубних щіток з'явилися при Івані Грозному. Називали їх тоді - «мітла для зубів». А за Петра Першого, всім вельможам необхідно було "чистити зуби вологими ганчірками з потовченою крейдою" (особливо перед зустрічами іноземних гостей).

Перша електрична зубна щітка була винайдена в Швейцарії в 1939 році. На сьогодні, крім звичайних і електричних, існують ще іонна і звукова зубні щітки. До речі, в світі запатентовано понад три тисячі різних моделей зубних щіток на сьогоднішній день.

Як вибрати зубну щітку і правильно нею користуватися?

При виборі зубної щітки потрібно розуміти, що головним чином важливо не стільки її якість, скільки техніка чищення зубів. Необхідно чистити зуби регулярно, не менше двох хвилин, природно два рази в день. Рухи при чищенні повинні бути вертикальними, вгору-вниз, від ясен до зуба. При горизонтальних ви тільки травмуєте ясна і зітрете емаль, а чищення зубів так і не досягнете. Приділяйте окрему увагу кожному зубу і чистите його з усіх боків.

Один важливий момент. Купувати зубну щітку потрібно з розумом, адже нею ми користуємося щодня. Перше, на що необхідно звернути увагу - це жорсткість. Всього виділяють п'ять видів жорсткості: дуже м'яка, м'яка, середня (рекомендується для більшості людей), жорстка і дуже жорстка. Форму щетинок постарайтеся вибирати закруглену на кінцях, а не гостру. При закругленій формі щетинок ясна будуть менше травмуватися. Зубні щітки з перехресно розташованими щетинками краще вичищають міжзубні проміжки.

Якщо у зубної щітки з боків присутні гумові щетинки, то вони здійснюють масаж ясен, а це дуже корисно для людей, які страждають від кровоточивості ясен. Ще один момент при виборі зубної щітки - матеріал щетинок повинен бути синтетичний. Якщо щітка зроблена з натурального ворсу, вона буде створювати сприятливе середовище для бактерій.

Цікавий факт про зубну щітку

Згідно з останніми статистичними даними, 24% людей обмінюються щітками зі своїми половинками. У 18% людей є звичка ділитися щіткою з дітьми, а 7% людей обмінюються щітками з друзями (кошмар!). Запам'ятайте – дуже важливо, щоб кожен мав особисту зубну щітку! І не забувайте, що зубну щітку слід змінювати тоді, коли стане помітним її зношування або кожні три місяці (залежно від того, яка з цих подій настане раніше).

Коли відзначають "День зубної щітки"?

РікДатаДень
20241 ЛистопадаП'ятниця
20251 ЛистопадаСубота
20261 ЛистопадаНеділя
20271 ЛистопадаПонеділок
20281 ЛистопадаСереда
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 1 листопада