Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День вегана, Всесвітній день вегана (World Vegan Day) - свято 1 листопада

Всесвітній день вегана

World Vegan Day

Відзначається: щороку 1 Листопада

Щорічно 1 листопада у всьому світі відзначають Всесвітній день вегана (World Vegan Day) або Міжнародний день вегана.

Коли вперше відзначили День вегана?

Вперше свято було відзначено у 1994 році і засноване воно у 50-ту річницю заснування Веганського товариства (Vegan Society). Хоча це товариство створене в 1944 році, насправді, веганство існує набагато довше. В усьому світі в цей день проводяться різноманітні виставки, семінари, дегустації фірмових веганських страв у ресторанах та інші заходи. Всесвітній день вегана відкриває численні можливості для веганів просувати свій спосіб життя та філософію веганства.

Історія виникнення веганства

Докази того, що люди вважають за краще уникати продуктів тваринного походження, можна простежити понад дві тисячі років тому. Ще в 500 році до н.е. грецький філософ і математик Піфагор пропагував і дотримувався того, що можна було описати як вегетаріанська дієта. Приблизно в той же час Сіддхартха Гаутама (відоміший як Будда) обговорював зі своїми послідовниками вегетаріанські дієти.

У листопаді 1944 року британський громадський діяч Дональд Вотсон організував зустріч із п'ятьма іншими вегетаріанцями, щоб обговорити немолочні вегетаріанські дієти та вегетаріанський спосіб життя. І хоча в той час багато хто дотримувався схожих поглядів, саме цих шістьох піонерів можна вважати першими, хто активно заснував новий рух, незважаючи на опір.

Було багато думок, як назвати новий рух, але його засновники зупинилися на «веган». Пізніше Дональд Уотсон описав цю назву, як слово, що містить перші три і останні дві літери англійського слова «vegetarian» («вегетаріанець», «вегетаріанський»). Скільки ж у світі веганів, спитаєте Ви? Згідно останніх статистичних даних близько 13% світового населення є вегетаріанцями, причому половина з них - вегани.

Чим же все ж таки відрізняються вегани від вегетаріанців і що не їдять вегани?

Для вегетаріанців основний принцип - ніякого м'яса. Веган же заперечує все тваринне на своїй тарілці, тобто він вживає в їжу виключно продукти рослинного походження. Якщо вегетаріанці спокійно дозволяють собі молочні продукти, рибу і яйця, то для веганів - це суворе «табу». Потрібно відзначити, що вони навіть мед не вживають в їжу, так як вважають це знущання над бджолами.

Потрібно відмітити, що такі суворі принципи веганства виходять далеко за межі кухні. Вегани ніколи не одягнуть одяг з хутра і шкіри, не використовуватимуть косметику, до складу якої входять тваринні компоненти, а також не будуть вживати ліки, які тестували на тваринах. Вегани не підтримують цирки з тваринами, зоопарки, дельфінарії і інші розваги, які передбачають використання тварин.

Які існують види веганства сьогодні та в чому його перевага?

Насправді, веганський рух ділиться на чотири види:

  • сироїди;
  • етичні та екологічні вегани;
  • прихильники «цілісних продуктів»;
  • фрукторіанці.

Безперечно, у веганського способу життя багато переваг. По-перше, веганське харчування допомагає людям схуднути. По-друге, веганська дієта знижується рівень цукру в крові, а також покращується функція роботи нирок. По-третє, такі дієти значно знижують ризик серцево-судинних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, деякі випадки раку можна запобігти за допомогою веганської дієти.

Вітаємо сьогодні всіх веганів зі святом! Бажаємо їм жити в повній гармонії з навколишнім світом і завжди бути налаштованими на одну хвилю з природою.

Коли відзначають "Всесвітній день вегана"?

РікДатаДень
20241 ЛистопадаП'ятниця
20251 ЛистопадаСубота
20261 ЛистопадаНеділя
20271 ЛистопадаПонеділок
20281 ЛистопадаСереда
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 1 листопада