Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день медузи - свято 3 листопада

Всесвітній день медузи

World Jellyfish Day

Відзначається: щороку 3 Листопада

3 листопада кожного року в світі відзначають Всесвітній день медузи (World Jellyfish Day). Це незвичайне свято присвячене безхребетним, існуючим на землі на багато років довше, ніж люди. Вважають, що вже більше 500 мільйонів років вони населяють Землю.

Історія свята

Точної дати створення Дня медуз немає, а ось ініціаторами свята швидше за все є група морських біологів, які були захоплені цими дивними і в той же час красивими істотами.

Як виглядають медузи та їх будова

Медузи є унікальними представниками морської фауни. Це не риба, не рослина, а саме тварина, причому яка на 98 відсотків складається з води. У медуз немає ні скелета, ні очей, ні головного мозку, але зазвичай є фактично відразу дві нервові системи.

Насправді, у більшості медуз тіло прозоре, іноді воно відливає блідо-молочним забарвленням. Але є і більш яскраві різновиди. Наприклад, гігантська медуза Номура із роду корнерот. За розміром вона може досягати двох метрів в діаметрі, а за вагою - 200 кілограмів.

Цікаві факти про медуз

Незважаючи на те, що у медуз відсутні мізки і органи чуття, вони мають світлочутливі клітини, які виконують роль очей і завдяки яким ці організми здатні відрізнити темряву від світла. Цікаво, що деякі екземпляри світяться в темряві, при цьому у видів, які проживають на великій глибині, світло червоного кольору, а у тих, що живуть ближче до поверхні - блакитного.

Як це не дивно, але ці дивовижні тварини є найчисленнішими хижаками нашої планети. Харчуються вони в основному планктоном: мальками, дрібними рачками, риб'ячою ікрою. Більші екземпляри нерідко відловлюють маленьких риб і дрібніших родичів. Так як, медузи майже нічого не бачать і не володіють ніякими органами почуттів, полюють вони за допомогою щупалець, які, вловивши дотик до них їстівної їжі, моментально впорскують в неї отруту, яка паралізує жертву, після чого медуза її з'їдає.

Навіщо потрібні медузи і як їх використовують сьогодні?

Уявляєте, в Таїланді, Кореї, Китаї і в Японії, отруту медуз використовують для лікування трахеїту, бронхіту, зниження кров'яного тиску?! Ще в середні століття з медуз виготовляли проносні і сечогінні засоби. Також з них виготовляють препарати проти облисіння і ожиріння, але найкраще медузи допомагають боротися зі стресом. Плавні неквапливі рухи медуз заспокоюють людей, хоча утримувати медуз в акваріумах дуже клопітно і дорого.

Коли відзначають "Всесвітній день медузи"?

РікДатаДень
20243 ЛистопадаНеділя
20253 ЛистопадаПонеділок
20263 ЛистопадаВівторок
20273 ЛистопадаСереда
20283 ЛистопадаП'ятниця
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 3 листопада

День працівника соціальної сфери в Україні
3 листопада 2024
Перехідне свято (щорічно в першу неділю листопада)
День працівника соціальної сфери в Україні