Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День Повітряних сил Збройних сил України

День Повітряних сил Збройних сил України

Відзначається: щорічно в першу неділю серпня

У першу неділю серпня щорічно в Україні відзначають День Повітряних сил Збройних сил України, які відіграють важливу роль в національній безпеці і суверенітеті країни. Цей день був встановлений 27 червня 2007 року Указом Президента України, враховуючи важливе значення Повітряних сил Збройних Сил України в забезпеченні обороноздатності держави.

З самого початку проголошення незалежності Україна приділяє особливу увагу розвитку і вдосконаленню своїх військово-повітряних сил. Повітряні сили України - це висококваліфіковані пілоти, сучасна техніка і системи підтримки, які виконують різні завдання в області оборони і безпеки України.

Історія розвитку Повітряних сил України

Після проголошення незалежності України 17 березня 1992 року були створені Військово-повітряні сили України, а 5 квітня 1992 року були створені Війська протиповітряної оборони України. Проте, в червні 2004 року, враховуючи досвід реформування збройних сил провідних країн світу, шляхом об'єднання Військово-повітряних сил України і Військ протиповітряної оборони України були утворені Повітряні сили Збройних Сил України.

Основні завдання Повітряних сил ВСУ

Основне завдання Повітряних сил України - забезпечення національної безпеки і захисту кордонів країни. Важливими віхами в історії Повітряних сил України стала участь в міжнародних операціях і співпраці з іншими країнами.

Повітряні сили Збройних сил України виконують широкий спектр завдань, таких як:

  • повітряне патрулювання;
  • контроль за використанням повітряного простору в прикордонних зонах;
  • прикриття військ, об'єктів тилу від повітряної розвідки, ударів з повітря і космосу;
  • підтримка наземних військ;
  • гуманітарні місії;
  • знищення корабельних угрупувань супротивника в морі, на морських базах, в портах і в пунктах базування;
  • різні рятувальні операції і інше.

Повітряні сили ЗСУ прагнуть до постійного оновлення і розширення своєї техніки і устаткування. Сьогодні Повітряні сили України включають різні типи військово-транспортних літаків, винищувачів, вертольотів, безпілотних літальних апаратів і інших засобів повітряної техніки. Україна також має власне виробництво для потреб військової промисловості.

Міжнародна співпраця і партнерство

Повітряні сили України активно співпрацюють з військовими силами інших країн, здійснюючи обмін досвідом, беручи участь в спільних навчаннях і операціях. Україна також бере участь в міжнародних програмних ініціативах, спрямованих на підвищення безпеки і стійкості в області охорони здоров'я.

Сьогодні воїни Повітряних сил України вдень і вночі охороняють небо і захищають країну від ворожих літаків, ракет і снарядів, які несуть руйнування і страждання.

Вітаємо усіх, хто служить або служив в Повітряних силах ЗСУ з професійним святом! Бажаємо вам стрімкої кар'єри, душевних стосунків з близькими, міцного здоров'я і стійкого імунітету до усіх життєвих негараздів! Слава Україні!

Коли відзначають "День Повітряних сил Збройних сил України"?

РікДатаДень
20244 СерпняНеділя
20253 СерпняНеділя
20262 СерпняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 4 серпня

День прощення
4 серпня 2024
Перехідне свято (щорічно в першу неділю серпня)
День прощення