Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День художника в Україні

День художника в Україні

Відзначається: щорічно у другу неділю жовтня

На Україні щорічно у другу неділю жовтня відзначають професійне свято, яке було затверджене Указом президента України в 1998 році - це День художника. Ініціаторами цього свята є діячі Спілки художників України.

Національна спілка художників України є всеукраїнською творчою організацією, яка об'єднує професійних художників і мистецтвознавців України, а також відомі центри художніх промислів країни. Свій день народження організація відзначає 25 жовтня. Вона була створена в цей день в далекому 1938 році.

Цікаво, що назва професії походить від слова «худог», що в перекладі зі старослов'янської означає «майстерний». Ще первісні майстри живопису періоду палеоліту розписували стелі і стіни своїх печер природними фарбами, які були у них під руками. Це могла бути сажа або охра. Можна сказати, що вся світова давня історія стала відома нам завдяки первісним художникам по їх малюнкам, на яких були зображені люди і тварини того часу.

Безумовно, художник - це творча професія. Її представники займаються образотворчим мистецтвом і заробляють гроші на цьому терені. На сьогоднішній день існує величезна кількість типів художників в залежності від техніки виконання та доданих обов'язків. Деякі фахівці працюють в приватних студіях, хтось в рекламному бізнесі, хтось на кіностудії і т.д.

Справжні художники однозначно мають художній талант, якому, до речі, навчити неможливо. Це стовідсоткова істина - або талант є, або його немає. Представники цієї творчої професії мають багату уяву і фантазію, а також спостережливість і художній смак, глибоку інтуїцію, що дозволяє проникати в саму суть явищ. Справжні художники здатні виділити з навколишньої дійсності те, що необхідно для конкретного задуму, вони дуже терплячі і фізично витривалі.

Вітаємо сьогодні всіх художників України з професійним святом! Нехай фарби будуть яскравими не тільки на Ваших полотнах, а й в реальному житті! Бажаємо Вам досягати бажаних вершин і завжди цінувати себе гідно!

Коли відзначають "День художника в Україні"?

РікДатаДень
202413 ЖовтняНеділя
202512 ЖовтняНеділя
202611 ЖовтняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 13 жовтня