Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день прощення

Міжнародний день прощення

International Forgiveness Day

Відзначається: щорічно в першу неділю серпня

Щорічно у першу неділю серпня в багатьох країнах відзначають Міжнародний день прощення. Сьогодні особливий день, який нагадує людям про важливість примирення та надає унікальну можливість задуматися про те, як вибачення впливає на наше життя, здоров'я та взаємини.

Сумним є той факт, що в сучасному світі сьогодні достатньо проблем, конфліктів та розбіжностей. Зайвий раз вибачитись і попросити вибачення у всіх, кого ми образили, а також пробачити чиїсь помилки і просто дякувати ближнім за підтримку та любов – ніколи не завадить. Багато хто погодиться, що більше вибачень допоможуть зробити світ набагато кращим і щасливішим.

Історія створення, значення та цілі Міжнародного дня прощення

Згідно з деякими джерелами, ініціатором створення свята є Світовий альянс (союз) вибачення. Це некомерційна організація, діяльність якої присвячена пробудженню цілющої сили вибачення у всьому світі.

Міжнародний день прощення - це час прощати та бути прощеним. Мета створення такого свята – викликати у людей добру волю і дозволити їм перестати таїти в собі почуття провини та болю. Цього дня необхідно відкласти у бік розбіжності та конфлікти та попрацювати над прощенням ран та пошуком зцілення. Дослідження вчених доводять, що відмова від прощення викликає стрес, який може призвести до таких фізичних симптомів, як тривога, високий кров'яний тиск та депресія.

У той же час люди, які готові запропонувати прощення собі чи іншим, мають набагато більше шансів бути щасливими та здоровими! Процес прощення знижує стресову реактивність, підвищує оптимізм та полегшує примирення з кривдниками.

Ситуація, коли Ви скривджені – дуже небезпечна. Образа може накопичуватися і опанувати вашу свідомість на якийсь час, відкриваючи психологічні рани, які важко вилікувати. Безперечним є те, що образа сама по собі – це стрес, а постійно згадувати та переживати цю образу – стрес тривалий та стійкий.

Що таке прощення?

Прощенням прийнято називати акт усвідомленої відмови від негативу, образ та злості щодо людини чи ситуації. Воно дозволяє позбавитися вантажу минулого і рухатися вперед з легким серцем. Прощення не означає забування чи виправдання неправомірних дій, а скоріше звільнення від емоційного та психічного тягаря, пов'язаного з ними.

Прощення - це складне з філософського, психологічного та морального погляду явище, яке зазвичай сприймається як позитивна реакція на людську провину. Нас із самого дитинства привчають просити вибачення після помилок та неправильних дій. Але погодьтеся, навіть у зрілому віці не всі вміють це робити. У кращому разі процес реалізується тихим словом «вибач». При цьому ми можемо бути нещирими у своїх словах та залишатися впевненими у власній правоті.

Вплив прощення на здоров'я людей

Численні дослідження показують, що прощення надає позитивний вплив на фізичне та психічне здоров'я. Насправді люди, які вміють прощати, відчувають менше стресу, рідше страждають від депресій та тривожних розладів. Також прощення пов'язане з покращенням серцево-судинної системи та зміцненням імунітету.

Визнання помилок та прохання про прощення не роблять нас слабкими. Визнавати свої помилки важко, а вибачатися за них ще складніше, проте без вибачень не обійтися, якщо ви хочете зберегти відносини.

Перепрошуйте і прощайте самі! Можливо, саме прощення наповнить вас щирою радістю.

Коли відзначають "Міжнародний день прощення"?

РікДатаДень
20244 СерпняНеділя
20253 СерпняНеділя
20262 СерпняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 4 серпня

День Повітряних сил Збройних сил України
4 серпня 2024
Перехідне свято (щорічно в першу неділю серпня)
День Повітряних сил Збройних сил України