Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день безпритульних тварин (International Homeless Animals Day)

Міжнародний день бездомних тварин

International Homeless Animals Day

Відзначається: щорічно в третю суботу серпня

Щорічно в третю суботу серпня в світі відзначають Всесвітній день бездомних тварин (International Homeless Animals Day). Засновником Дня бездомних тварин є Міжнародне товариство прав тварин (International Society for Animal Rights, ISAR), яке в 1992 році ініціювало цей день і його популярність з кожним роком тільки зростає. Сьогодні і щодня ми всі можемо виступати за права бездомних тварин, а також у міру можливості, допомагати їм і полегшувати їх страждання.

Якщо, відвідавши один з притулків для бездомних тварин, Ви візьмете додому кішку або собаку, Ви зупините непотрібну і жорстоку евтаназію (припинення життя у швидкий та безболісній спосіб), і безумовно страждання тварин. Подумайте над цим! Головною метою Всесвітнього дня бездомних тварин є привернення уваги до проблем всіх мешканців вулиць, без допомоги людей їм не впоратися. Влаштування в сім'ї тварин, що знаходяться як на вулицях, так і в притулках - головний пріоритет Всесвітнього дня бездомних тварин.

Необхідно нагадати і про те, що бездомні тварини несуть певну загрозу для суспільства. Крім того, що вони залишають продукти своєї життєдіяльності в самих різних місцях (в парках, на дитячих майданчиках, місцях відпочинку, житлових зонах і так далі), вони ще є рознощиками різних інфекційних захворювань, носіями бліх і вошей, а також, що представляє особливу небезпеку людині - сказу.

У цей день проводяться різні розважальні заходи, просвітницькі лекції щодо поводження з тваринами, конкурси, тренінги. Не обходиться і без виставок тварин, благодійних акцій з відповідним ухилом, аукціонів, торгів і зборів пожертв для чотириногих вихованців.

На сьогоднішній день дуже важко підрахувати, скільки ж безпритульних тварин в світі живуть на вулиці, але завдяки роботі волонтерських організацій, а також комунальних служб їх чисельність можна знизити. Тварин можна передавати з комунальних притулків в сім'ї, або ж стерилізувати відловлених на вулицях собак і кішок, яких потім з відповідним маркуванням повертати на місце вилову.

Практика роботи притулків завидно розвинена в Чехії, де до турботи про бездомних тварин долучена поліція. Городяни, якщо бачать самотню собаку, дзвонять на гарячу лінію, в наслідок чого активізується служба відлову бездомних тварин. Коли чотириногий виявляється в притулку, у нього шукають чіп або татуювання, за якими можна встановити власника. Якщо таких немає - на сайті міської поліції розміщують фотографії, щоб підібрати собаці нового господаря.

До речі, Голландія є єдиною країною в світі, де немає бездомних тварин. Нам здається, що всім державам варто брати приклад з цієї країни.

Коли відзначають "Міжнародний день бездомних тварин"?

РікДатаДень
202417 СерпняСубота
202516 СерпняСубота
202615 СерпняСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 17 серпня