Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день панголіна

Всесвітній день панголіна

World Pangolin Day

Відзначається: щорічно в третю суботу лютого

Всесвітній день панголіна, який відзначають у третю суботу лютого, покликаний привернути увагу всієї світової громадськості до значення і тяжкого становища цієї тварини. В цей день всі небайдужі люди, компанії, незалежні і державні організації в один голос нагадують нам про те, як і чому ми зобов'язані захищати сьогодні і в майбутньому цю унікальну тварину. Панголіни, знаходяться на межі зникнення внаслідок незаконної торгівлі, яка зробила їх найпоширенішою жертвою контрабанди тварин.

Панголін - невеликий лускатий ссавець (єдиний ссавець, покритий лускою), що живе в окремих регіонах Африки та Азії. Хоча його часто описують як тварину, схожу на мурав’їда або лінивця, насправді у нього більше спільного з такими м'ясоїдними тваринами, як вовки і ведмеді. Його неймовірно довгий язик (до 40 см) унікально пристосований до того, щоб діставати мурах з глибини мурашників. Розтривожені панголіном мурахи спрямовуються назовні, де їх зустрічає його непроникний захисний панцир.

Панголіни грають дуже важливу роль в екосистемах, контролюючи популяції комах, які теж важливі для підтримки родючості і аерації грунту: панголіни з'їдають за рік до 70 мільйонів мурах!

Живуть панголіни поодинці. Розмножуються один раз на рік. Вагітність триває від 120 до 150 днів. Африканські панголіни приносять одне дитинча, азіатські - від одного до трьох, довжиною 17,5 см і вагою 420 грамів. Новонароджені добре розвинені, покриті м'якими лусочками, які через кілька днів тверднуть. Через місяць молоді панголіни вже починають харчуватися комахами: мурахами і термітами.

Як показали дослідження, слина панголінів володіє привабливим для комах медовим запахом; ватка, змочена цієї слиною, привертає термітів і мурах. У шлунках панголінів знаходили від 150 до 2000 грамів комах (переважно двох-трьох видів). Іншу їжу ці тварини майже не вживають, що ускладнює їх утримання в неволі. Мурашники служать панголінам не тільки їдальнею, але і своєрідною «станцією очищення» від паразитів. Звір сідає біля розсерджених мурах і розчепірює лусочки. Комахи забираються під них і починають боляче кусати панголіна, зрошуючи його шкіру мурашиної кислотою, але він терпить це. Через деякий час панголін швидко притискає луски до тіла і розчавлює мурах, на чому процедура очищення і закінчується.

Побачивши небезпеку панголін згортається в щільний клубок (як їжаки), щоб захистити свій вразливий живіт, і стає практично недоступним для хижаків. Однак це не рятує його від браконьєрів. Луска панголінів (яка використовується в нетрадиційній медицині і в модних прикрасах), а також їх м'ясо (використовується в екзотичних стравах, як символ певного статусу в силу високої ціни) користуються великим попитом. До речі назва цього ссавця походить від малайського слова pengguling, що означає «щось, що згортається».

Мовчазна жертва незаконної торгівлі дикими тваринами, ця тварина сьогодні знаходиться на межі повного зникнення, незважаючи на те, що багато хто навіть не знає про її існування. Але, тим не менш, є надія!

По всьому світу вживають заходів для захисту і збереження панголінів. Державні організації різних країн висловили свою прихильність до виконання законів щодо захисту цієї тварини і зниження попиту на нього. Країни, що підписали конвенцію СІТЕС (Конвенція з міжнародної торгівлі видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення), недавно висловили згоду забезпечити найвищий рівень захисту панголінів, оголосивши незаконною будь-яку міжнародну торгівлю панголінами з Африки до Азії. Рух на захист цієї тварини набирає силу і спонукає до дії.

Коли відзначають "Всесвітній день панголіна"?

РікДатаДень
202417 ЛютогоСубота
202515 ЛютогоСубота
202621 ЛютогоСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 17 лютого