Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день фармацевта - свято 25 вересня

Всесвітній день фармацевта

World Pharmacists Day

Відзначається: щороку 25 Вересня

Щорічно 25 вересня відзначають важливу подію – Всесвітній день фармацевта, який було засновано Міжнародною фармацевтичною Федерацією (FIP) у 2009 році. Свято підкреслює важливість професії фармацевта та її вплив на покращення здоров'я для всіх категорій людей на планеті.

Цілі створення свята

Основною метою свята є привернення уваги до аптек та переваг, які вони пропонують, коли йдеться про здоров'я, а також домогтися того, щоб працівника аптеки сприймали не просто як продавця ліків, а як фахівця, який надає медичне обслуговування.

Всесвітній день фармацевта також нагадує про важливі наукові дослідження у галузі фармацевтики. Фармацевти беруть активну участь у розробці нових ліків, вивчають їх ефективність та безпеку.

Фармацевти як професіонали, які займаються виготовленням та продажем ліків, відіграють ключову роль у збереженні громадського здоров'я будь-якої країни. Всесвітній день фармацевта – це день вдячності та визнання для всіх, хто присвятив своє життя цій професії.

Професійні вимоги до фармацевта:

  • представник цієї професії повинен дотримуватися норм фармацевтичної етики, постійно підвищувати рівень професійних знань, умінь та навичок;
  • фармацевт повинен обов'язково сприяти лікувальному процесу, збереженню здоров'я населення, зокрема профілактиці захворювань;
  • фармацевтичний працівник повинен виконувати свої професійні обов'язки сумлінно, зберігаючи свою професійну незалежність;
  • в обов'язковому порядку фармацевт повинен володіти повною інформацією про лікарські засоби, зокрема, про їх побічну дію та протипоказання до використання.

Люди, які вирішили освоїти професію фармацевта, мають особливий набір якостей: уважність, знання культури спілкування, терплячість, вміння аналізувати інформацію. Будь-який лікарський засіб на всіх етапах його шляху до пацієнта супроводжується фармацевтом. Робота цього фахівця є запорукою відповідального використання всіх медичних препаратів.

Роль фармацевтів у суспільстві

Безумовно, у сучасному світі, де турбота про здоров'я стала пріоритетом для мільйонів людей, роль фармацевтів стає незамінною. Професія фармацевта передбачає поєднання наукових знань та співчуття до людського здоров'я. Ці фахівці не тільки розуміються на багатьох ліках та їх вплив на організм, але й створюють ключову сполучну нитку між лікарями та пацієнтами. Фармацевти проводять цінні консультації щодо дозування та вживання ліків, а також рекомендують альтернативні методи лікування.

Всесвітній день фармацевта – це не просто професійне свято, це можливість визнати неймовірний внесок фармацевтів у здоров'я людства. Їхня відданість і праця допомагають підвищити рівень суспільної медичної грамотності. У цей день ми висловлюємо подяку всім фармацевтам, які роблять наш світ безпечнішим.

Заходи, що проводяться у День фармацевту

Цього дня проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності щодо ролі фармацевтів у охороні здоров'я, а також про те, як вони сприяють досягненню цілей збереження здоров'я. Семінари, конференції та медичні форуми об'єднують професіоналів у цій галузі, що дозволяє їм ділитися досвідом та останніми досягненнями у галузі фармацевтики.

Вітання зі Всесвітнім днем фармацевта

Цього дня вітаємо всіх фармацевтів, незалежно від сфери їхньої діяльності – чи то аптеки, лікарні, фармацевтичні компанії чи дослідні лабораторії. Від щирого серця бажаємо всім, хто працює у фармацевтичній промисловості, працівникам аптечної мережі, науковцям, управлінцям, викладачам та студентам, нових досягнень, здійснення всіх задумів, міцного здоров'я. Нехай ваша плідна праця набуває нового сенсу, збагачується досвідом і приносить задоволення від виконаного обов'язку перед людьми, які так чекають на вашу допомогу. Зі св

Коли відзначають "Всесвітній день фармацевта"?

РікДатаДень
202425 ВересняСереда
202525 ВересняЧетвер
202625 ВересняП'ятниця
202725 ВересняСубота
202825 ВересняПонеділок
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 25 вересня