Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день загального доступу до інформації - свято 28 вересня

Міжнародний день загального доступу до інформації

International Day for Universal Access to Information

Відзначається: щороку 28 Вересня

Щорічно 28 вересня відзначають Міжнародний день загального доступу до інформації, який спрямований на наголошення важливості вільного доступу до інформації, знань та освіти для всіх членів суспільства. Сьогоднішній день нагадує про те, що вільний доступ до інформації є ключем до кращого розуміння світу та можливості приймати усвідомлені рішення.

Історія появи свята

Міжнародний день загального доступу до інформації було проголошено у 2019 році Організацією Об'єднаних Націй. Основною метою цього дня є привернення уваги до важливості доступу до інформації, яка дозволить забезпечити розвиток, освіту, охорону здоров'я, свободу самовираження та багато інших важливих аспектів життя.

Сьогодні інформація відіграє вирішальну роль у всіх видах діяльності, чи то освіта, наука, бізнес чи громадянська активність. Однак багато людей, як і раніше, стикаються з обмеженим доступом до інформації через різні фактори, такі як економічна обумовленість, географічне розташування, мовні бар'єри та технічна неготовність.

Міжнародний день загального доступу до інформації нагадує про те, що освіта має бути доступною та якісною для всіх, незалежно від умов чи місця проживання людей. Не посперечаєшся з тим, що освічені люди здатні уважніше аналізувати інформацію, приймати обґрунтовані рішення та брати активну участь у громадському житті.

Інформаційна грамотність

Насправді одним із головних аспектів загального доступу до інформації є інформаційна грамотність. Люди повинні мати навички критичного мислення, щоб відрізнити точну, правдиву інформацію від дезінформації та маніпуляцій. Сьогодні виникає необхідність розвитку навичок визначення, оцінки та використання інформації.

Як відзначити Міжнародний день загального доступу до інформації?

Існує безліч способів відзначення Міжнародного дня загального доступу до інформації. Можна провести захід, присвячений важливій інформаційній грамотності, організувати лекції та семінари, обговорити теми вільного доступу до інформації в соціальних мережах або навіть поділитися з іншими людьми цікавими питаннями та джерелами інформації.

Міжнародний день загального доступу до інформації нагадує нам про те, що інформація – це державний інструмент, який сприяє розвитку суспільства та зростанню особистості. Забезпечення рівного доступу до знань та інформації є частиною прагнень до більш справедливого та освіченого світу. Завдяки вільному доступу до інформації люди можуть розширювати свої горизонти, вивчати нове та робити внесок у розвиток своїх країн.

Коли відзначають "Міжнародний день загального доступу до інформації"?

РікДатаДень
202428 ВересняСубота
202528 ВересняНеділя
202628 ВересняПонеділок
202728 ВересняВівторок
202828 ВересняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 28 вересня