Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День світлофора, Міжнародний день світлофора (International Day of the Traffic Light) - свято 5 серпня

День світлофора

Міжнародний день світлофора (International Day of the Traffic Light)

Відзначається: щороку 5 Серпня

5 серпня у всьому світі щорічно відзначають дуже важливе свято - Міжнародний день світлофора (International Day of the Traffic Light). Чому саме 5 серпня? Тому, що перший електричний світлофор був встановлений 5 серпня 1914 року в Клівленді. Тоді американська світлофорна компанія встановила на перехресті 105-ї вулиці і Евклід-авеню чотири електричних світлофора конструкції Джеймса Хога. Вони мали червоний і зелений сигнал, а також при перемиканні видавали звуковий сигнал.

У той час, системою керував поліцейський, який сидів у скляній будці на перехресті. Світлофори задавали правила руху, аналогічні прийнятим в даний час в США: поворот направо здійснювався в будь-який час за відсутності перешкод, а поворот наліво - на зелений сигнал навколо центру перехрестя.

Справедливості заради, варто відзначити, що перший електричний семафор з двома круглими електричними сигналами (червоного і зеленого кольору) з'явився в Америці в 1912 році. Його винахідник Лестер Вайр, на жаль - пристрій не запатентував.

У 1923 році патент на світлофор отримав інший американець - Гаррет Морган, який увійшов в історію як автор першого трипозиційного світлофора. До речі, перший трипозиційний світлофор був встановлений в Детройті в 1920 році. Гаррет Морган наділив світлофор ще й глибоким змістом, він висунув ідею соціальної справедливості. В його патенті, крім технічного опису, було написано: «Призначення пристрою - зробити черговість проїзду перехрестя незалежною від персони, що сидить в автомобілі». Так в Америці виникла приказка: «Бог створив автомобілістів, а Гаррет Морган зробив їх рівними».

Цікаво, що перші радянські світлофори зовні не були схожі на іноземні аналоги і нагадували настінний годинник. Причому, циферблат був розділений на чотири сектори: зелений зверху, червоний знизу і два жовтих з боків. Стрілка ходила по колу з певними інтервалами, дозволяючи і забороняючи рух. Інспектори ніяк не могли управляти роботою такого світлофора. Це було не найзручнішим рішенням, і незабаром «світлофори-годинник» були замінені на звичні «триокі».

На сьогоднішній день дуже складно уявити собі правила дорожнього руху без головного інструменту упорядкування руху, яким є світлофор. Він призначений для регулювання і полегшення як автомобільного, так і пішохідного руху. Найпоширенішими є триколірні світлофори з круглими сигналами: червоним, жовтим і зеленим. ПДР деяких країн передбачають використання помаранчевих сигналів світлофора замість жовтих. Сигнали можуть розташовуватися як вертикально, так і горизонтально. Якщо не передбачені інші спеціальні світлофори або додаткові секції, тоді вони регулюють рух всіх видів транспорту, а також пішоходів.

У Міжнародний день світлофора проводяться різні тематичні заходи, конкурси, просвітницькі акції для дорослих, а також ігрові заходи для дітей з правил дорожнього руху.

Коли відзначають "День світлофора"?

РікДатаДень
20245 СерпняПонеділок
20255 СерпняВівторок
20265 СерпняСереда
20275 СерпняЧетвер
20285 СерпняСубота
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 5 серпня