Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день кравця - свято  28 лютого

Всесвітній день кравця

World Tailor`s Day

Відзначається: щороку 28 Лютого

28 лютого щорічно у всьому світі відзначається Всесвітній день кравця (World Tailor`s Day), в ознаменування річниці народження сера Вільяма Еліаса Хоу, винахідника швейної машини.

Найпростішими видами одягу людина користалася вже в епоху пізнього палеоліту. Про це свідчать результати археологічних розкопок. Серед предметів древніх людей, знайдених вченими-археологами, були виявлені кам'яні скребки для обробки шкір тварин і кістяні швейні голки. В якості перших матеріалів для виготовлення одягу використовували шкури тварин, риб'ячу шкіру, траву і листя рослин, і навіть деревну кору. В цей період історії цивілізації костюм виконував лише одну функцію - захист тіла людини від різних впливів агресивного їй зовнішнього середовища.

Процес вдосконалення костюмних матеріалів спричинив за собою і розвиток самого костюму. Достеменно відомо, що в епоху неоліту почали складатися основні типи одягу, які, як це не дивно, існують і не втрачають своєї актуальності і понині.

Цікаво, що в цей історичний період услід за диференціацією людського суспільства виникає і поділ одягу за різними ознаками: статевою, соціальною, майновою. Одяг починає набувати нового, раніше невідомого для нього значення. Тепер він, крім виконання колишніх функцій, несе інформацію про естетичні уявлення людей. Красу навколишньої природи первісний кравець прагне перенести в свої костюми. Він уже не просто задовольняється виготовленням одягу, але й вигадливо і досить майстерно його прикрашає.

Кравець - це реміснича професія по виготовленню одягу. До завдань кравця входить крій тканин і з'єднання їх в готовий виріб. Робочими інструментами кравця з давніх-давен є голка, наперсток, ножиці. Пізніше для зшивання деталей одягу стали використовувати швейні машини.

На сьогоднішній день створення одягу - це багатоетапний процес. Кравці можуть працювати на швейних фабриках і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працюючи в ательє, шити одяг за індивідуальними замовленнями. Кравець може бути фахівцем широкого профілю, іншими словами, виготовляти одяг різних асортиментних груп, або спеціалізуватися на виготовленні верхнього одягу, чоловічого чи жіночого, виробів зі шкіри або хутра.

Професія кравця дуже стародавня і в усі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Секрети кравецької майстерності накопичувалися тисячоліттями. Сучасний кравець повинен бути високорозвиненою людиною, технічно грамотним фахівцем, який вміє самостійно вирішувати поточні виробничі завдання.

Цікаво, що кравцю в Нью-Йорку встановлено пам'ятник, а Брати Грімм присвятили кравцю казку під назвою: «Хоробрий кравець». 

Коли відзначають "Всесвітній день кравця"?

РікДатаДень
202428 ЛютогоСереда
202528 ЛютогоП'ятниця
202628 ЛютогоСубота
202728 ЛютогоНеділя
202828 ЛютогоПонеділок
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 28 лютого

День боротьби зі знущаннями
28 лютого 2024
Перехідне свято (щороку в четверту середу лютого)
День боротьби зі знущаннями