Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Всесвітній день молока - свято 1 червня

Всесвітній день молока

Відзначається: щороку 1 Червня

1 червня кожного року відзначають - Всесвітній день молока. Це свято було засновано в 2001 році продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), щоб визнати важливість молока, як глобального продукту харчування і відзначити молочний сектор. З тих пір щорічно в усьому світі активно рекламуються переваги молока і молочних продуктів. Необхідно відзначити, що саме молочні продукти підтримують засоби до існування одного мільярда людей у ​​всьому світі. Хоча свято зовсім молоде, воно вже є дуже популярним - причому в багатьох куточках земної кулі.

З огляду на той факт, що понад шість мільярдів людей у ​​всьому світі споживають молоко і молочні продукти, не дивно, що виникла необхідність відзначати цей корисний і смачний напій! До речі, будь-який бажаючий може провести захід, присвячений Всесвітньому дню молока. Вся необхідна інформація є на офіційному сайті Всесвітнього дня молока.

Були часи, між іншим, коли молоку не тільки поклонялися, а й висміювали його. У той час, як японські буддисти висміювали тих, хто вживав масло, північні європейці вважали огидним вживання оленячого молока. А в Римі молоко вважалося напоєм низького класу і його вживали тільки фермери, у яких не було іншого вибору. Але дуже скоро, молоко перетворилося на один з наших найулюбленіших продуктів з поважної причини - молочні продукти чудові.

Молоко - прекрасне джерело кальцію, який необхідний для здорового росту кісток і нормального функціонування нервової системи. Кальцій міститься в молоці в легкозасвоюваній формі. До речі, влітку вміст кальцію в молоці нижче, ніж взимку.

У молоці також містяться необхідні організму фосфор, вітамін D, магній, селен, рибофлавін, вітамін B12 і пантотенова кислота (вітамін B5). Цей продукт необхідний дітям, дорослим і всім, хто піклується про своє здоров'я. Також з молоком можна приготувати безліч смачних напоїв і страв. Рекомендують приймати, принаймні, один стакан молока в день.

Вважають, що 200 мілілітрів коров'ячого молока щодня, в середньому, дає 5-річній дитині 21% протеїнів, 8% калорій і основних мікроелементів. Доведено, що коров'яче молоко - це єдиний, який не має аналогів у всьому Всесвіті продукт, який дозволяє дуже швидко і максимально розвинути інтелект. При цьому пити молоко потрібно не холодним, а теплим.

Молоко є відмінним засобом для боротьби з нервовими розладами і простудними захворюваннями. У ньому міститься триптофан, з якого синтезується нікотинова кислота, необхідна для нормального функціонування центральної нервової системи.

Також молоко абсолютно незамінне для людей похилого віку. Особливо для жінок, так як через зниження гормонального фону, кальцій поступово починає вимиватися з організму і кістки слабшають. Не дарма в Японії лікарі радять жінкам щодня випивати склянку молока, щоб підтримувати баланс кальцію в організмі.

Високою популярністю в День молока користуються екскурсії на фермерські господарства. Особливо в захваті від них - діти, хоча і дорослим буде цікаво подивитися, яка вона, праця сучасних фермерів. Вітаємо всіх з Днем молока!

Коли відзначають "Всесвітній день молока"?

РікДатаДень
20241 ЧервняСубота
20251 ЧервняНеділя
20261 ЧервняПонеділок
20271 ЧервняВівторок
20281 ЧервняЧетвер
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 1 червня