Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День моряка, Міжнародний день мореплавця (International Day of the Seafarer) - свято 25 червня

День моряка

Міжнародний день мореплавця (International Day of the Seafarer)

Відзначається: щороку 25 Червня

Щорічно 25 червня відзначають чудове, відносно молоде, професійне свято - Міжнародний день моряка або День мореплавця (Day of the Seafarer). Свято було засноване 24 червня 2010 року, згідно з резолюцією № 19, яку підписали на конференції в Манілі члени Міжнародної морської організації.

Міжнародна морська організація (IMO) - це міжурядова організація, спеціалізована установа ООН, утворена 6 травня 1948 року. Основним завданням IMO є організація забезпечення безпеки на морі і захист навколишнього середовища, а також рішення різних юридичних питань, які пов'язані з міжнародним судноплавством. Держави - члени цієї Організації обмінюються інформацією, обговорюють технічні, правові та інші питання, які стосуються судноплавства, розробляють універсальні конвенції та кодекси, а також рекомендації щодо підготовки та навчання моряків.

День моряка присвячений морякам торгового флоту, яких, згідно з останніх даних ООН, на сьогодні понад 1,4 мільйона чоловік. Якщо вірити статистиці, то аж 80% з усієї світової торгівлі, проводиться завдяки працівникам моря. Морякам доводиться нелегко, адже вони довго не бачать рідних і близьких, перебуваючи тривалий час в морі. Їх праця має важливе значення для життя мільярдів людей по всьому світу і часто пов'язана з величезними ризиками. Вони несуть відповідальність за транспортування товарів, загальний обсяг яких становить близько дев'яти мільярдів тон на рік.

День моряка закликає до обговорення проблем, з якими стикаються всі працівники флоту, в тому числі і моряки. Справедливість повинна проявлятися скрізь: і в ставленні суспільства до моряків, в умовах праці, доступі до навчання, забезпеченні безпеки в морі та ін. В цей день IМО закликає моряків самих поділитися своїм баченням справедливого майбутнього, розповісти про проблеми, з якими вони стикаються.

Моряк - це більше спосіб життя, ніж професія. Людина, яка починає морську кар'єру потрапляє в справжню залежність від неї. Романтикам, необхідно добре подумати, чим вони жертвують. Потрібно обов'язково чітко усвідомлювати специфіку цієї роботи, щоб в майбутньому не виникало неприємних сюрпризів. Дисципліна і високий рівень професіоналізму - це ті дві речі, які потрібні для успішної роботи мореплавців в непростих, а іноді навіть критичних ситуаціях. Морякам не можна бути безвідповідальними: занадто багато їм довірено.

Сьогодні, в Міжнародний день моряка ми хочемо щиро привітати зі святом всіх представників цієї професії. Бажаємо, щоб сім'ї та родичі завжди були спокійні за тих, хто знаходиться в далекому плаванні. Самим же морякам - міцного здоров'я, успіхів, вдалих рейсів і сім футів під кілем!

Коли відзначають "День моряка"?

РікДатаДень
202425 ЧервняВівторок
202525 ЧервняСереда
202625 ЧервняЧетвер
202725 ЧервняП'ятниця
202825 ЧервняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 25 червня