Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

Міжнародний день благодійності - свято 5 вересня

Міжнародний день благодійності

International Day of Charity

Відзначається: щороку 5 Вересня

Щорічно 5 вересня відзначають свято Організації Об'єднаних Націй – Міжнародний день благодійності. Це особливий день, коли люди з усього світу збираються разом, щоб підтримати нужденних, зробити гідний внесок у покращення суспільства.

Історія свята

Міжнародний день благодійності було оголошено ООН у 2012 році і ініціатором його проведення є уряд Угорщини. Дата проведення свята обрано невипадково. Вона присвячена роковинам смерті матері Терези Калькуттської, відомої місіонерки та католицької черниці, засновниці Місіонерів милосердя.

Тереза Калькуттська протягом півстоліття служила бідним, хворим та сиротам, займаючись благодійною діяльністю спочатку в Індії, а потім і в інших країнах. За свою шляхетну працю мати Тереза здобула визнання у світі, а в 1979 році стала лауреатом Нобелівської премії миру «За діяльність на допомогу стражденній людині».

Цілі Міжнародного дня благодійності

Сьогоднішнє свято підвищує поінформованість про благодійність і про те, чому важливо допомагати всім тим, хто цього потребує. Його головна мета - привернення уваги до світових проблем, боротьба з бідністю, допомога нужденним.

Заходи, що відбуваються у цей день

Цього дня організації, некомерційні фонди та приватні особи проводять різноманітні заходи, збори та волонтерські акції, щоб допомогти тим, хто потребує підтримки. Волонтери сподіваються, що кожна окрема благодійна дія, навіть найменша, може зробити світ кращим.

Роль волонтерства

Волонтерство відіграє важливу роль у Дні благодійності. Мільйони людей стали волонтерами, щоб допомогти тим, хто потребує підтримки. Вони допомагають у притулках для бездомних, працюють з дітьми з обмеженими можливостями, піклуються про людей похилого віку, вирішують екологічні акції та багато іншого. Волонтерство дає людям можливість виявити свою турботу, увагу та доброту до оточуючих.

Цього дня відбуваються різноманітні благодійні концерти, ярмарки рукоділля, марафони чи збори коштів в інтернеті. Важливо, щоб кожен міг вибрати спосіб допомоги, що відповідає його інтересам та можливостям.

Значення Міжнародного дня благодійності

Міжнародний день благодійності має важливе значення для суспільства та життя людей. Він дозволяє звернути увагу на проблеми всіх, кому потрібна допомога, підвищити поінформованість про них та мотивувати людей до дій. Завдяки цьому, безліч людей отримують допомогу та підтримку, суспільство стає більш доброзичливим та дбайливим.

День благодійності - це не просто один день у календарі, це можливість змінити життя багатьох людей і зробити свій внесок у покращення суспільства. Сьогодні ви можете надати фінансову підтримку нужденним, приєднатися до діяльності волонтерського центру, допомогти чимось у притулках для бездомних тварин або просто поширити у соціальних мережах інформацію про День благодійності та привернути увагу до важливих проблем.

Повірте, можливість участі у благодійних акціях надихає людей та мотивує робити добрі справи щодня.

Коли відзначають "Міжнародний день благодійності"?

РікДатаДень
20245 ВересняЧетвер
20255 ВересняП'ятниця
20265 ВересняСубота
20275 ВересняНеділя
20285 ВересняВівторок
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 5 вересня