Приєднуйтесь до наших соцільних мереж:Telegram та Facebook

День портвейну - свято 10 вересня

День портвейну

Відзначається: щороку 10 Вересня

Починаючи з 2014 року, 10 вересня щорічно відзначають - День портвейну. Цей ароматний напій, який розташовує до довгих душевних бесід цілком заслуговує на власний святковий день. Ініціатором проведення Дня портвейну є португальський інститут вин Дору і Порто. Це наукова установа, що займається вивченням і сертифікацією портвейну і вин. При інституті відкрито солідний винний магазин, а ще проводяться екскурсії в лабораторії інституту і звичайно дегустації.

Портвейном називають міцне вино (найчастіше червоне, але не тільки), яке роблять на півночі Португалії в долині річки Дору. Для зміцнення портвейну використовується 77% дистильований виноградний бренді. А саме слово "портвейн" (порто) походить від назви міста Порту - одного з головних портів Португалії. Необхідно відзначити, що початок виробництва портвейну в Португалії відноситься до вісімнадцятого століття.

Портвейни відрізняються за своїми характеристиками від інших вин. Всі різновиди портвейнів мають багатий, інтенсивний і дуже стійкий аромат, і смак з високим вмістом алкоголю (зазвичай від 19% до 22% обертів.). Існує величезна різноманітність за кількістю цукру (від 70 до 140 г/л) і кольором. Цікаво, що для гарантування і підтвердження автентичності портвейну на горлечко кожної пляшки портвейну, під термоусадочним ковпачком, наклеюється спеціальна марка, розроблена Інститутом вин Дору і Порту.

До речі, на відміну від технології виробництва сухих вин, майбутній портвейн завжди витримується в дубових бочках від трьох до шести років, і це закріплено законодавчо, як невід'ємна частина виробництва. Саме такий період часу був визначений дослідним шляхом, як оптимальний, для делікатної оксидації вина киснем, який надходить через пори деревини, і зниження високого рівня танинів, які перебувають у вихідному вині.

Портвейн, як правило, вживають як аперитив. Як і інші міцні вина портвейн ідеально поєднується майже з будь-якими стравами: хороший до гострих і солоних закусок, горіхів, кави, шоколаду, а також чудовий в поєднанні з м'ясними стравами. Природні союзники портвейну - будь-які десерти на основі ягід і різноманітних фруктів з яскравим смаком.

Портвейн (білий і рожевий) також можна використовувати при приготуванні коктейлів. Наприклад, коктейль «Портонік». Для його приготування в рівних частинах змішується білий портвейн (напівсухий) і тонік, додається часточка лимона, кілька листочків м'яти і лід. У рожевий портвейн також можна додати скибочку апельсина, листочки м'яти і лід.

Коли відзначають "День портвейну"?

РікДатаДень
202410 ВересняВівторок
202510 ВересняСереда
202610 ВересняЧетвер
202710 ВересняП'ятниця
202810 ВересняНеділя
Поширити
Ми у соціальних мережах

Інші свята 10 вересня